ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століпя

з  часів другої половини XVIII століття дійшов до нащадків рукопис «Історія Русів» невідомого автора. «Історія Русів» — це історична праця, одна з перших про нашу історію з давнини до 1769 року — саме ця дата востаннє згадується у творі.

«Історія Русів» — це книга, яка користувалася особливою шаною серед істори­чної прози, бо справедливо описувала погляд українців на історію. Протицерков- ний дух її письма носив політичний характер, бо книга посилювала національну свідомість української інтелігенцїї того часу.

Про історію написання цього твору нам відомо те, що його рукопис було знай­дено в 1828 році, в 1846 році його було видано в Москві, а в 1956 — в Нью-Йорку. Однак книга була дуже поширена в рукописному варіанті. Свого часу нею користува­лися письменники, коли писали твори на історичну тему. Серед таких письменників був і Т. Шевченко. «Історія Русів» активно й таємно поширювалася серед інтеліген­ції того часу, бо невідомий автор цього твору сміливо прославляв козацьку минув­шину, висловлював думку про власну форму самоврядування українського народу.

Герої «Історії Русів» — Б. Хмельницький, І. Полуботок — ватажки козацької доби нашої історії. Книга сповнена почуття національної гідності, демократизму, тому і привертала увагу сучасників. А ще «Історія Русів» цікава тим, що правдиво зображує українську минувшину і вперше порушила питання про місце України в тогочасній політичній ситуації — саме в цьому її політичне значення.

У книзі знайшло також відображення єднання України з Литвою, Польщею, Росією, дається пояснення того, що це домовленості рівних сторін, які не посту­паються одна одній у жодній сфері тодішнього життя.

Отже, невідомий автор «Історії Русів» — це патріот, який відстоював демокра­тичні погляди, мабуть, тому і не поставив свого імені на цьому історичному творі, але ми, його нащадки, вдячні йому за мужність, за правдиве відтворення нашої історії.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 94 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz