ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Григорій Сковорода - видатний український письменник, просвітитель-демократ

Григорій Сковорода увійшов в історію культури українського народу як видат­ний оригінальний філософ-гуманіст, письменник-демократ. Його праці є життє­дайним джерелом, з якого черпатиме наснагу ще не одне покоління. Думаю, ще довго дивуватиме подвиг мислителя, що в глуху добу кріпосництва та релігійних забобонів відважно кинув обвинувачення сильним світу. Заперечував він і спо­конвічні релігійні істини, стверджуючи: «Природа є першопочаткова всьому при­чина і саморухома пружина».

Творчість Г. Сковороди, його ідеї демократизму та гуманізму знайпши відо­браження у творах І. Котляревського, Г. БСвітки-Основ’яненка, Є. Гребінки, Т. Шевченка, набравши нової сили й змісту. Високо цінили Григорія Савича ви­датні письменники. Іван Франко писав, що Сковорода був «цілком новим яви­щем в українській літературі з погляду освіти, широти поглядів і глибини думок». Лев Толстой захоплювався його творами і єдністю життя та проповідуваних ним ідей.

Своєю творчістю Сковорода підсумував найвищі досягнення давнього україн­ського письменства. Він був митцем зі своїми власними поглядами на життя. За словами Каменяра, він є найвидатнішим за своєю індивідуальністю поетом у ста­роруській і давній українській літературі на величезному просторі часу — від авто­ра «Слова о полку Ігоревім» до Котляревського й Шевченка. Як прозаїк Г. Сковорода підвів давню українську прозу до тієї межі, за якою відразу поставала нова україн­ська література. Житія, літописи, проповіді, послання після Сковороди зустріча­ються все рідше і в оновленому вигляді. Художня проза Г. Сковороди — це збір­ник «Байки харківські». Його байки допомагали в пошуках істини, були спрямовані на викриття суспільних вад, підносили дух громадянської гідності, засуджували самодурство, кар’єризм, чинопочитання.

Ще за життя Григорія Савича слава про нього як про оригінального філософа ширилася далеко за межі України. Він вважав, що філософія «...спрямовує усе коло справ своїх до того, щоб дати життя духу нашому, благородство серцю, якість думкам, яко голові всього».

Григорій Сковорода цінував людей за їхні душевні якості, зневажав чини й сам відмовлявся від будь-яких посад. Оспівуючи волю, ставлячи її над усе. Сковорода у виборі своїх друзів саме вільнодумство вважав за неодмінну умову дружби. Ма­буть, через це він любив навідуватися в родини Каразіних, Мечникових, Капністів.

Я повністю згодна зі словами Павла Гичини, який сказав про Григорія Сково­роду як філософа, педагога й письменника: «Великий наш філософ щедру зали­шив нам спадщину по собі: обсягом широку, змістовністю глибоку і щодо світо­гляду свого — чисту та моральну...»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 98 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz