ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Енеїда» І. Котляревського та «Енеїда» Вергілія

Поема «Енеїда» І. П. Котляревського — перший твір нової української літера­тури, а сам автор увійшов в історію нашої культури як її засновник, що заклав фундамент літературної мови на народній основі.

Письменник жив на межі двох століть — XVIII і XIX. Саме тоді тривав розви­ток барокового напряму в культурі й набував популярності бурлеск. А бурлескні твори пов’язані з пародіюванням високої, урочистої тематики. Особливо зручною для бурлескного пародіювання виявилася «Енеїда» давньоримського поета Вергі­лія. Пародії на Вергілієву «Енеїду» вийшли у Франції, Італії, Німеччині, Росії. У шкільні роки І. П. Котляревський вивчав твори Вергілія, знав бурлескно-траве-

СТІННІ народи твору в європейській літературі, а тому писав свою пародію як пере­осмислення римського оригіналу до української дійсності, прагнув надати твору народно-національного колориту.

«Енеїда» Вергілія в урочистому й піднесеному тоні розповідає про доблесть і мужність Енея — предка роду Юліїв, прославляє політику Риму. В основі сюже­ту — відомий античний міф: на десятий рік війни між троянцями та греками за чарівну Єлену греки зруйнували Трою, а Еней із рештою троянців за велінням богів поплив до Латинської землі, щоб там заснувати нове царство. Мандри Енея описав Вергілій.

«Енеїда» Вергілія — це давньоримська епопея, героїчний твір, класичний антич­ний оригінал, що уславляє абсолютизм і доводить божественне походження рим­ських імператорів. Поема Вергілія має дванадцять частин і написана гекзаметром. Це твір класицизму. За Вергілієм, все підвладне волі богів-вершителів, а люди­на — це пасивна іграшка в руках богів.

Е П. Котляревський переробив епопею Вергілія на український лад. У поемі

І.   Котляревського діють паралельно дві сюжетні лінії: реальні мандри запорозьких козаків після скасування Січі та канва сюжету поеми Вергілія.

«Енеїда» І. Котляревського зображує побут України другої половини XVIII — початку XIX століття. Це сатирично-гумористичний твір, пародія на «Ене'іду» Вер­гілія. За жанром — бурлескно-травестійна поема, в якій у жартівливому, знижено­му стилі зображені життя та побут різних верств українського суспільства. Поема

І.   Котляревського утверджує велич українського народу, його волелюбні прагнен­ня і життєлюбство, його герої — це люди здорові, життєрадісні, що діють в реаль­ному житті. «Енеїда» І. Котляревського — це твір просвітительського реалізму, написаний чотиристопним ямбом, має шість частин.

Отже, можна зробити висновок, що «Енеїда» І. П. Котляревського — це цілком самобутній, оригінальний твір, сповнений національного колориту, суто народно­го гумору, яким уже понад двісті років зачитується український читач.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 189 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz