ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Повість Г. Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма» - сатира на козацько-старшинський устрій

Повість Г. Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма» є дотепною сатирою на козацько-старшинський устрій у період його занепаду, на окремі явища тодішньо­го життя, на побут козацької старшини XVIII століття.

Майстерно зобразив автор кумедні пригоди сотника Забрьохи та писаря Піст­ряка у місті Конотопі. Сотникові у спадок від батька дісталася посада, хоча він не знав навіть грамоти. Головне для нього: добре поїсти, поспати, щоб ніхто його не турбував. Єдине, чого він бажає, — це одружитися з місцевою красунею Оленою. До простих людей він ставиться зверхньо, з презирством, до виконання своїх справ — легковажно, та й взагалі він — невіглас. Сам через це й потрапляє в халепи, які розставляє писар Пістряк.

Конотопський писар вражає своєю «вченістю», адже він вчився аж дванадцять років. І тепер може «Павла чтеніє, коли небагацько закладок, утне на усю церкву голосно». Задумавши посісти місце сотника, він починає давати довірливому За- брьосі підступні поради. Писар пропонує не виступати з козаками в похід, а поча­ти розшукувати й топити відьом, які нібито украли дощ. Будучи забобонним, Забрьоха потрапляє в пастку. Він влаштовує страшну купелю ні в чому не винним жінкам, за що його скидають із сотникування. Пістрякові теж не поталанило, бо новий сотник призначив писарем іншого.

Цей, на перший погляд, казковий сюжет ґрунтується на реальних подіях. Г. Квітка-Основ’яненко писав, посилаючи твір до друку: «Топлення уявних ві­дьом під час посухи не тітьки бувало, з усіма сумними наслідками, але, на подив і навіть на жах, відновлено поміщицею сусідньої губернії».

Уміто підібрані прізвища для сотника й писаря набувають виразного націона­льного колориту, відбивають справжню суть персонажів, посилюють їх характери­стику. Г. Квітка-Основ’яненко своїм твором дотепно й переконливо розвінчує ко­зацьку старшину, одночасно засвідчуючи свою майстерність як сатирика й гумориста.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 131 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz