ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Українські поети-романтики

Література кінця XVIII — початку XIX століття характеризувалася бурлескно- травестійним, бароковим та романтичним стилями. Хоч як не захоплювалися «Ене- щою» І. П. Котляревського, однак письменники цього періоду прагнули облаго­родити мову, піднести її до високої літератури. Творчість поетів-романтиків якраз і ставила перед собою таке завдання.

Вперше про високі естетичні висоти народної мови заговорив Євген Гребін­ка, потім Григорій БСвітка-Основ’яненко, Л. Боровиковський, А. Метлинський та інші.

Що було властиве українським поетам-романтикам? Для стилю поетів-роман­тиків характерний піднесений виклад сюжету, мелодійність, голубливі мовні фор­ми. Так, Віктор Забіла, відомий своїми романтичними поезіями про нещасливе кохання, писав:

Гуде вітер вельми в полі!

Реве, ліс ламає;

Плаче козак молоденький.

Долю проклинає.

Повтори й народнопісенна лексика зробили цю поезію народною піснею.

Поет-романтик М. Петренко відомий своєю піснею «Дивлюсь я на небо», що й сьогодні є популярною, її знають і співають вже не одне покоління українців.

Взагалі вірші поетів-романтиків тяжіли до ліро-епічних балад, у їх тематиці переважала туга за минулою славою рідного краю, любовна лірика, відчувався деякий меланхолізм нарікання на долю:

Чому я не сокіл, чому не літаю.

Чому мені. Боже, ти крилець не дав?

Левко Боровиковський започаткував романтизм як творчий метод в українсь­кій літературі. Найбільше досягнення поета-романтика — дванадцять балад, напи­саних на сюжет українських народних переказів, здебільшого це балади про щиру любов молодих людей, як, наприклад, балада «Маруся».

За минулою звитяжною славою козацтва сповнені суму й туги поезії А. Метлинського. Поет тривожиться тим, що гинуть прадавні звичаї. Вірші «Геть­ман», «Козача смерть», «Степ», «Смерть бандуриста» — це крик-розпач поета ша­нувати нашу історію, звичаї й обряди.

Всесвітньовідомі романси Євгена Гребінки «Очи черньїе, очи страстньїе», «Ні, мамо, не можна нелюба любити» — це теж твори українського романтизму, які й нині чарують нас своєю народнопісенною довершеністю.

Отже, поети-романтики своєю творчістю сприяли популяризації української мови на народній основі, дбали про її визнання.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 220 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz