ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Порівняльна характеристика образів Онсгіна і Тетяни

Я не в Онєгіна закохалася, а в Онєгіна й у Тетяну (і, мабуть, у Тетяну трохи більше), у них обох разом, у любов.

М. Цвєтаєва

Хоча роман Пушкіна названо «Євгеній Онєгін», образ Тетяни Ларіної не менш важливий і цікавий, аніж образ Онєгіна. А якщо говорити про ставлення до героїв читачів, то багато хто погодиться з Мариною Цвєтаєвою і віддадуть перевагу Тетя­ні. Та й сам Пушкін не ховає своєї симпатії до героїні: «Я так люблю Тетяну милую мою!» Але один без одного вони втратять інтерес для читача, тому що на розвитку їхніх відносин будуються весь роман і доля кожного з героїв.

у характерах Тетяни й Онєгіна багато спільного. Інакше як пояснити їхню зустріч і їхню любов?

Незважаючи на різне виховання, Тетяна і Євгеній духовно близькі люди. Обоє розумні, багато читають, освічені, добре розуміються в людях. Тетяна виділила Онєгіна з усіх молодих людей, що бували в будинку Ларіних. Онєгін теж із двох сестер віддає перевагу Тетяні. Привабливість Ольги могла закрутити голову лише юному Ленському. І Онєгіну, і Тетяні властива незадоволеність життям. Але Тетя­на до моменту їхньої першої зустрічі ще чекає якогось повороту долі, вона готова до зустрічі з нею. А Онєгін уже ні на що не сподівається і тому не вірить у можливість щастя для себе і для Тетяни.

Головне, що розрізняє їх — це наявність життєвого досвіду (здебільшого сум­ного) в Онєгіна і відсутність його в Тетяни. Звідси — простота, довірливість і щирість героїні й обережність і розважливість її Євгенія.

Тетяна керується в своїх учинках тільки почуттями, а Євгеній — доводами розуму. Героїня виявилася сміливішою і рішучішою за свого обранця. Усупереч традиціям і думці світу вона перша пише Онєгіну і освідчується йому. Онєгін же (зовсім протилежний характер!) настільки дорожить громадською думкою, що вбиває на дуелі друга.

Зустріч героїв впливає на подальший розвиток їхніх характерів. Вони начебто поділилися один з одним тим, що мали в душі. Тетяна розбудила в Онєгіні почут­тя, здатність кохати і вдаватися до «нерозсудливих» вчинків. Єама ж, за порадою Онєгіна, навчилася панувати собою. Та так, що Онєгін ледь впізнав її:

Как изменилася Татьяна!

Как твердо в роль свою вошла!

Как утеснительного сана

Приемьі скоро приняла!

У своєму листі Онєгін майже повторює освідчення Тетяни. Мабуть, тому, що всі закохані схожі одне на одного. Але саме в той момент, коли, здавалося б, Онєгін і Тетяна зрівнялися у своєму життєвому досвіді і духовному розвитку, вони повинні розстатися. Проте і за це розставання ми любимо їх ще більше. «Я з тієї хвилини не захотіла бути щасливою», — пише Марина Цвєтаєва, поста­вивши можливість кохати і бути коханим вище над можливості щастя. Таких не­збагненних героїв у нас більше немає.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz