ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 58
Гостей: 58
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Чи був щасливий мій Евгеній?» (За романом 0. С. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»)

А щастя було таке можливе, Так близько!..

О. Пушкін

У романі «Євгеній Онєгін» О. С. Пушкін звертається до теми долі молодої людини 20-х років XIX століття. Поета цікавлять не тільки питання вибору життє­вого шляху, суспільного служіння, але й проблема особистого щастя героя. Розпо­відаючи про юність Онєгіна, автор уже в першому розділі задається питанням:

Но бьш ли счастлив мой Евгений?

Свободньїй, в цвете лучших лет Среди блистательньїх побед,

Среди вседневньїх наслаждений?

Напевно, багато молодих людей мріють про таке життя, яким жив Онєгін у юності:

Бьівало, он еще в постеле:

К нему записочки несут.

Что? Приглашенья? В самом деле.

Три дома на вечер зовут...

Усе життя Онєгіна заповнене розвагами: бали, ресторани, театр, дружні гулянки, світські прийоми... Що потрібно ще для щастя молодій, багатій і вільній людині, що пізнала «науку пристрасті ніжної» і всі премудрості світського життя? Я думаю, що Онєгін теж так вважав якийсь час. Поки він підкоряв світ, у нього не було ні часу, ні приводів для того, щоб почувати себе нещасливим чи хоча б замислюватися про це. Хоч Пушкін на питання «Чи був щасливий Євгеній?» відповідає негативно. Але це Пушкін. Він мудріший і старший. І він раніше свого героя розуміє, що розваги і задоволення швидко набридають і стомлюють. Тим більше, що Онєгін не легкова­жна, пуста людина, що задовольнявся б забавами і розкішшю. І незабаром Онєгіну справді набрид світ, російська нудьга потроху опанувала його. Залишивши світ, Онєгін намагається зайняти себе справою. Успадкувавши від дядька заводи, землі і ліси, Онєгін радий був «колишній шлях змінити на що-небудь».

Єпочатку в селі Євгеній був захоплений господарськими перетвореннями, але згодом побачив, що й у селі та сама нудьга. Онєгін нудьгує, але не страждає від самотності й одноманітності життя. Почуття його дрімають. Він не знає, що може бути інше життя. Тому, зустрівши Тетяну, Онєгін, хоч і відчув приємність, був зворушений, але свою осоружну волю втратити не схотів. Пізніше, у листі Тетяні, він скаже: «Я думав: вільність і спокій — заміна щастю...» Євою помилку він зро­зуміє тільки тоді, коли відчує справжнє кохання. Любов до Тетяни відкриє йому інше життя, наповнене почуттями, бажаннями, надіями. Мабуть, цей період жит­тя героя можна назвати щасливим. Принаймні Онєгін довідався, що щастя є в житті. У його житті з’явився сенс, мета:

...поминутно видеть вас,

Повсюду следовать за вами,

Ульїбку уст, движенье глаз Ловить влюбленньїми глазами...

У листі до Тетяни Онєгін зізнається їй, що любов заповнила всю його душу, стала змістом його життя:

Но чтоб продлилась жизнь моя,

Я утром должен бьіть уверен,

Что с вами днем увижусь я...

Але прозріння прийшло до Онєгіна пізно. Вислухавши відповідь Тетяни, Онє- гін розуміє, що «щастя було таке можливе, так близько...» У цей момент він по- справжньому нещасливий, тому що, тільки пізнавши щастя, можна оцінити його втрату, усвідомити всю порожнечу і нікчемність життя.

Пушкін залишає свого героя в хвилину «злу для нього».

Чи зуміє Онєгін заповнити порожнечу, що утворилася, служінням суспільно­му благу, високою метою, ми не знаємо. Що сталося з Онєгіним потім? Чи воск­ресила його пристрасть для нового, більш гідного людського достоїнства страж­дання?.. Не знаємо... Сили цієї багатої натури нікуди було докласти, життя залишилося без змісту, а роман без кінця, — так писав В. Г. Бєлінський.

Єдине, що нам відомо: Онєгін устиг довідатися, що щастя є, що навіть очіку­вання його наповняє життя змістом. І це краще, ніж вічний спокій, ледарство і нудьга.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 65 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz