ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чому Тетяна - «русская душою»?

Роман «Євгеній Онєгін» — головний витвір О. С. Пушкіна. Саме тут читачі побачили всі сторони російського життя, дізналися про живу і пекучу сучасність, впізнали самих себе і своїх знайомих, усе навколишнє середовище, столицю, село, сусідів-поміщиків і кріпаків. Вони почули живу, розмовну, щиру мову одного з кращих своїх сучасників. Роман «Євгеній Онєгін» став поетичним літописом часу, у якому «відбилося століття, і сучасна людина зображена досить вірно».

Дві фігури упродовж усього роману цілком захоплюють увагу читача. Онєгін і Тетяна. В образі Онєгіна Пушкін відкрив нам тип молодої людини 20-х років XIX століття. Однак В. Г. Бєлінський бачив «подвиг... автора в тому, що він перший поетично відтворив, в особі Тетяни, російську жінку».

Тетяна — улюблена героїня Пушкіна, він багато разів підкреслює свої симпатії до цієї чарівної дівчини, якій дав просте російське ім’я Тетяна. Позбавивши геро­їню яскравої і помітної зовнішності («Ни красотой сестрьі своей, ни свежестью ее румяной не привлекла б она очей»), Пушкін підкреслює внутрішню красу, бага­тий духовний світ Тетяни, гармонію її особистості. В ній немає манірності, того штучного нальоту, що мали дівчата, виховані в «світі». Живучи в селі, Тетяна веде природний спосіб життя, рано встаючи, гуляючи околицями садиби, Тетяна лю­бить читати, вона читає іноземні романи, але сняться їй російські, навіть просто­народні сни. І це тим більше дивно, що Тетяна «вьіражалася с трудом на язьіке своем родном», а лист Онєгіну пише французькою.

Пушкін багато разів підкреслює «руськість» Тетяни. Вона релігійна, вірить у прикмети і ворожіння. Звичайно, це вплив її старої няньки, простої російської жінки, що виховує дівчину. І не тільки тому, що має російське ім’я, любить російську зиму і вірить «преданьям простонародной стариньї». Завдяки Тетяні любовно відтворені водохресні ворожіння при місяці, «манірний кіт», що накли­кає своїм муркотінням гостей у дім, загадування бажання, коли бачиш падаючу зірку, і, нарешті, картини російських святок. Завдяки Тетяні в роман входить казковий російський фольклор. Єлабенькій дворянській панночці у сні допомагає добрий геній російських казок — Михайло Іванович Топтигін. Тетяні сниться бі­сівська очманіла погань, яку пізніше виведе у своїх перших повістях молодий Гоголь. Її пророчий сон, пронизаний фольклорними образами і символами, оче­видно, спричинений тугою за незбутнім щастям... Люблячи зиму, Тетяна й уві сні бачить, ніби йде сніговою галявиною, оточена сумною імлою.

На всю сільську природу, на російську весну, на російську осінь, на російську зиму Пушкін дивиться очима Тетяни. Якби не Тетяна, ми ніколи не почули б і лукавої і бешкетної «пісні дівчат».

Опинившись після одруження у вищому світі, Тетяна, як і раніше, приваблива і ніби безтурботна. Ця привабливість не зовнішня — за будь-яких обставин Тетяна почуває себе природно, тому що вона багата і цілісна натура. Вона добре засвоїла урок, який їй дав Онєгін, і навчилася опановувати себе. Внутрішній вогонь спа­лює її, але Тетяна ніколи не дасть йому вирватися назовні. Прекрасні й драматичні слова Тетяни у фіналі роману могли б повторити багато героїнь російської літера­тури. Вони стануть еталоном поведінки російських жінок: «Я вас люблю (к чему лукавить?), но я другому отдана; я буду век ему верна».

А на питання, поставлене в темі твору, однозначно відповісти неможливо. Адже недарма Пушкін, говорячи про Тетяну, що вона «русская душой», додає: «сама не зная почему»...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz