ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Сон Тетяни і його значення в романі 0. С. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»

И снится чудньїй сон Татьяне...

О. Пушкін

П’ята глава роману «Євгеній Онєгін» починається неквапливим описом на­стання запітнілої зими:

Зимьі ждала, ждала природа.

Снег вьіпал только в январе На третье в ночь.

Очима Тетяни ми бачимо «уранці побілілий двір, куртини, дахи і паркан, на склі легенькі візерунки». Такий спокійний, поетичний початок ніяк не провіщає несподіваної розв’язки наприкінці глави:

Не в силах Ленский снесть удара;

Проказьі женские кляня,

Вьіходит, требует коня И скачет. Пистолетов пара,

Две пули — больше ничего —

Вдруг разрешат судьбу его.

Так закінчиться п’ята глава. Але для читача це вже не буде зовсім несподі­ваним. Тому що в центрі глави «сниться дивовижний сон Тетяні», у якому багато загадкового, таємничого і тривожного. Це був незвичайний сон. В один зі святочних вечорів Тетяна, що вірила «преданьям простонародной стариньї, и снам, и карточньїм гаданьям», зібралася ворожити. Ворожіння на розтопленому воску, на дзеркальці не допомогли дівчині побачити свою долю, свого нарече­ного, а ворожити в лазні Тетяна побоялася і лягла спати. У цю ніч і приснився їй «дивовижний сон», що дуже стривожив Тетяну. «Сумних багато пригод» обіцяв він героїні.

у сні Тетяни змішалися і реальність, і мрії, і казки: засніжений зимовий ліс, ведмідь, що привів Тетяну до куреня, і Онєгін в оточенні гостей-чудовиськ:

Один в рогах с собачьей мордой,

Другой с петушьей головой...

Закінчується сон сваркою Онєгіна і Ленського:

Спор громче, громче; вдруг Евгений Хватает длинньїй нож, и вмиг Повержен Ленский.

Багато в чому сон Тетяни — це втілення її почуттів і думок. Тому вона і не хоче нікому розповісти свій сон: у ньому і мрії про Онєгіна, і страждання від розлуки з ним. Як на прикру розлуку Тетяна нарікає на струмок, що перепинив їй дорогу в засніженому лісі. Ведмідь і чудовиська — з казок, з розповідей няньки, з романти­чних книг. Але Тетяну тривожить сварка друзів, смерть одного з них у її сні. До самого дня іменин цей сон тривожив Тетяну, поки не справдився:

С утра дом Лариньїх гостями Весь полон: цельїми семьями Соседи сьехались в возках...

А от і чудовиська з віщого сну:

С своей супругою дородной Приехал толстьій Пустяков...

Гвоздин, хозяин превосходньїй,

Владелец нищих мужиков...

Скотининьї, чеха седая...

Уездньїй франтик Петушков,

Мой брат двоюродньїй Буянов...

І далі все, як у сні Тетяни: Онєгін, що завжди уникав такого спілкування, роздратований. Він намагається помститися Ленському, впадаючи за Ольгою. На­ївний Ленський пригнічений «зрадою» друга і нареченої.

І ранок наступного дня почнеться викликом на дуель. І вже не у сні Тетяни, а в наступній главі роману впаде на сніг убитий Онєгіним Ленський.

Так справдився страшний сон Тетяни. Героїня бачила у сні не казку, не просто жахи, породжені фантазією. Її тонкий, хоча і марновірний розум не міг не оцінити по заслугах оточуючих людей, а її любляче серце допомогло їй зрозуміти і перед­бачити наближення нещастя. Але зупинити його вона не змогла. Занадто неперед­бачено розвивалися події, дуже швидко справджувався сон...

Так, повідавши читачеві сон Тетяни, Пушкін розкрив перед ним внутрішній світ героїні, її мрії, її тривогу, багату уяву і марновірство. У той же час автор підготував читача до розв’язки сюжетної лінії Онєгін — Ленський, що спричинить неминучі зміни в долях головних героїв — Онєгіна і Тетяни.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 60 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz