ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 59
Гостей: 59
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Пушкін - свій для всіх епох

Все в мире покроется пьілью забвенья,

Лишь двоє не знают ни смерти, ни тленья: Лишь дело героя да речь мудреца Проходят столетья, не зная конца.

Фірдоусі

Поезія Пушкіна і сам його образ — це пульсуюче щохвилини життя. Для нас Пушкін ніколи не буде застиглим класиком. Усе тому, що понад півтора століття тому поет писав про те, що сьогодні сприймається як дуже особисте, своє, життє­во важливе, сучасне.

Читаєш любовну лірику Пушкіна і втрачаєш відчуття часу, здається, що все це про нас. Хіба не про мою закоханість ці рядки: «Вьі ульїбнетесь — мне отрада, вьі отвернетесь — мне тоска...»? Або ця хвороба любові, що пізнається за всіма при­кметами:

Без вас мне скучно — я зеваю;

При вас мне грустно — я терплю;

И, мочи нет, сказать желаю,

Мой ангел, как я вас люблю!

Або це благання закоханого поета: «Алина! Сжальтесь надо мною. Не смею требовать любви!» Усе це знаходить відгук у наших серцях. Ми, звичайно, уголос так не говоримо, але почуття в нас такі ж самі. У цих та інших рядках про любов, написаних великим поетом, читачі за всіх часів будуть дізнаватися про своє, тає­мне.

Ми не перестаємо дивуватися: як поет, що жив у першій половині XIX століт­тя, міг знати, про що ми буде думати на початку ЮСІ століття? У його поезії ми впізнаємо свої проблеми, свої радощі і свої негаразди. Цей подив і пізнавання веде нас до щирого зв’язку між нами і Пушкіним.

Зараз багато говорять і пишуть про втрату моральних ідеалів, про відсутність духовності. Мені здається, що Пушкін на прикладі декабристів чудесно зумів по­казати моральний подвиг людини. Якщо політичні поняття про занепале рабство і про «уламки самовладдя» сприймаються нами як історичні факти, то «дум високе прагнення» — як головний результат життя і подвигу декабристів. Саме завдяки цьому вони були кращими людьми свого часу і залишаються такими ж сьогодні.

«Дум високе прагнення» — це той ідеал, до якого «не заросте народна стежка». Вона через минуле веде до майбутнього. Ідеалів у сучасну епоху так не вистачає!

Свій Пупікін для молоді ще й тому, що він вітав «племя младое, незнакомое». У вірші «Знову я відвідав...» поет звертається до «молодого гаю», що розрісся за час його відсутності, до «зеленої родини» і сподівається, що коли-небудь, проходячи межу «володінь дідівських», його онук згадає про нього. Так заведено, що ми живе­мо в тих, хто згадує нас, і в тому, що про нас згадують. Через рік після «Знову я відвідав...» Пупікін створює «Пам’ятник» — вірш про безсмертя вже не просто лю­дини, а поета. Обидва вірші поєднує думка: «весь я не помру». Але в «Пам’ятнику» масштаби розширені так, що вони охоплюють і нас із вами. Не «мій онук» — а «гордий онук слов’ян», не «володіння дідівські» — а «по всій Русі великій» і навіть «у підмісячному світі», не «шлях, поритий дощами» — «народна стежка».

Пушкін вірив, що його поезії призначене довге життя. Напевно, він, пронизу­ючи поетичною інтуїцією час, знав, що стане своїм у кожній прийдешній епосі. Своїм і досі неперевершеним. Хоча б тому, що ще ніхто не створив рядки вищі, чистіші і поетичніші, аніж ці:

Исполнились мои желанья. Творец Тебя мне ниспослал, моя Мадонна,

Чистейшей прелести чистейший образец.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 61 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz