ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 54
Гостей: 54
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чому в ліриці Лєрмонтова таке велике місце посідає тема самотності

I.      «Поет іншої епохи». (Зміна становища поета в суспільстві з часів Пушкіна. Розрив з аудиторією. Історична обстановка: реакція 30-х років XIX століття (епоха Миколи І). Неможливість активної дії в цей період. Поезія Лєрмонтова — віддзеркалення настрою часу.)

II.     Тема самотності — характерна тема для лірики Лєрмонтова. (Установка на про­тиставлення ліричного «я» поета і світу. («Нет, я не Байрон...», «Наполеон»). Почуття самотності пов’язане з незадоволеністю станом суспільства («Как час­то пестрою толпою окружен», «Пророк»). Скарга на своє покоління. Туга за минулим. («Дума», «Печально я гляжу на наше поколенье...»). Головний мотив самотності розкривається як внутрішня боротьба («Жизнь скучна, когда боре- нья нет...», «Мне нужно действовать», «Парус»).)

III.      Пошук шляху виходу з самотності. (Вихід — у єднанні з природою (пейзажна лірика: «Когда волнуется желтеющая нива...», «Тучи», «Утес», «На севере ди- ком...»). Звертання до Бога («Молитва»). Пошук «душі рідної» (інтимна лірика, присвяти друзям: «Я не унижусь пред тобой», «Нет, не тебя так пьілко...», «Кдрузьям»). На думку Лєрмонтова, світ, його мораль і етика, перетворює почуття на їх протилежність, залишаючи «порожнє серце».)

IV.     Висновок. (Лєрмонтов був самотній на своїй батьківпщні. Неприйняття сучас­ного йому світу — його життєва позиція.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 59 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz