ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 61
Гостей: 61
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Печорін і Грушницький

I.      Конфлікт Печоріна і Грушницького — один з головних у романі. (Особистість Печоріна вимальовується у взаєминах з навколишніми, і зокрема з Грушни- цьким. Протиставлення Печоріна і Грушницького — це протиставлення щиро­го і помилкового; Грушницький втілює світ, проти якого повстає Печорін.)

II.     Грушницький — пародія на Печоріна.

1.     Розум Печоріна й обмеженість Грушницького. (Печоріну властиво аналізу­вати як власні вчинки, так і дії інших людей, Грушницький же не може розібратися в простих ситуаціях.)

2.     Розчарування в житті Печоріна, його невдоволення собою — гра в розчаро­ваність і самовдоволення Грушницького. (Печорін зневажає умовності ви­щого світу, Грушницький докладає всіх зусиль, щоб увійти до нього. Пе­чорін бачить перед собою мету, але страждає від того, що не може її досягти. Грушницького відрізняють позерство і самозакоханість — історія з новою офіцерською формою.)

III.      Взаємини Печоріна і Грушницького. (Грушницький заздрить Печоріну, його самовладанню, витримці, тому, що він подобається жінкам. Хоча в глибині душі Грушницький ненавидить Печоріна, йому лестять приятельські відноси­ни з ним; він відчуває його перевагу. Печорін ставиться до Грушницького зневажливо і зверхньо, часом знущається з нього (не погодився з Мері, що солдатська шинель більше до лиця Грушницькому, зауважує, що нова форма його молодить). Печорін бачить у Грушницькому гірше втілення рис, з якими бореться сам. Взаємна ворожнеча призводить до того, що існувати разом вони не можуть. Відбувається трагічна розв’язка.)

IV.     Життєвість характерів героїв. (У житті завжди існують люди, подібні Печоріну, — що мислять, намагаються знайти своє місце в житті і страждають від того, що не знаходять його. І поруч з такими неординарними особистостями є Гру- шницькі — посередні і сірі, що намагаються грати чужу роль. Вони відчувають перевагу перших і ненавидять їх.)

Сюжет і композиція роману М. Ю. Лєрмонтова «Герой нашого часу»

I.      Історія створення роману. (Початок роботи — 1838 рік, під враженням від по­їздки на Кавказ. «Бела» і «Тамань» опубліковані окремими повістями. Спочат­ку не задумувався як роман (збірник повістей). Але в 1820 році «Герой нашого часу» вийшов у світ. Повісті, що ввійшли до нього, зв’язані єдиною компози­цією і сюжетом. Головна проблема роману — особистість і час.)

II.     Перший у російській літературі психологічний роман. (Послідовність подій, сю­жетна оповідь спеціально змінені. Мета автора — розкрити характер Печоріна.)

І. Хронологія подій. («Тамань» (Печорін зупиняється там на шляху з Петер­бурга на Кавказ) — «Княжна Мері» (Печорін приїжджає на води, живе в

П’ятигорську і Кисловодську, вбиває на дуелі Грушницького) — «Бела» (висланий у фортецю після дуелі під начальство Максима Максимича) — «Фаталіст» (приїжджає в козачу станицю, знайомиться з Вуличем) — «Мак­сим Максимич» (після декількох років у Петербурзі Печорін виходить у відставку, їде в Персію. На шляху, у Владикавказі, зустрічається з Макси­мом Максимичем і мандрівним офіцером). Повертаючись із Персії, Печо­рін умирає. Про це — у передмові до «Журналу Печоріна».)

2. Способи розкриття психологічно складного образу головного героя. (Зміна оповідача: а) Максим Максимич (людина іншої епохи і світовідчуття; зро­зуміти Печоріна не в ЗМОЗІ; читач зацікавлений, але робити висновки про характер Печоріна тільки зі слів Максима Максимича не може); б) мандрів­ний офіцер, від імені якого йде оповідання (людина одного кола з Печорі- ним. Через зовнішність намагається розгадати характер героя. Цим суджен­ням довіряємо); в) сам Печорін у «Журналі Печоріна» з передмовою автора: характер Печоріна — у заголовку книги. «Історія душі людської, наслідок спостережень розуму зрілого над самим собою».)

III.     Як завдяки композиції розкривається основна думка роману. («Кільцева» ком­позиція підкреслює приреченість героя.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 84 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz