ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Печорін - герой свого часу

Роман «Герой нашого чаеу» — вершина творчоеті Лєрмонтова. Робота над цим твором (еучаеники називали його збірником повіетей) продовжувалаея з 1837 по 1840 рік. У 1841 році друге видання було доповнене передмовою. У ній автор відповідав евоїм критикам, які етверджували, що Печорін — порочне явище, не­типове для роеійеького життя, наклеп на молодь Роеії. Образ Печоріна — одне з найбільших художніх відкриттів роеійеької літератури. На думку Лєрмонтова, «це портрет, екладений з пороків уеього нашого покоління в повному їх розвитку».

Печорін — герой перехідного чаеу, предетавник дворянеької молоді, що ветупила в життя піеля розгрому декабриетів. Він обдарована і глибока людина, змушена жити в похмурі роки миколаївеької реакції. У молодоеті Печорін ганя- вея за евітеькими розвагами, перееичившиеь ними, намагавея зайнятиея нау­кою, але «науки теж набридли», і ним опанувала нудьга. Розчарованіеть у житті, відсутніеть виеоких еуепільних ідеалів — риеа багатьох миелячих людей того часу.

Печорін приходить до усвідомлення своєї нікчемності, непотрібності. От його судження про самого себе: «моє життя було тільки ланцюгом смутних і невдалих протиріч серцю або розуму»; «я давно вже живу не серцем, а головою»; «у мені душа зіпсована світом».

Більше всього на світі Печорін цінує свою волю, можливість робити все, що йому хочеться, не приносячи нікому ні користі, ні шкоди. 1 тільки наприкінці життя він розуміє, чим обернулася для нього ця воля. Наприкінці роману ми бачимо його зовсім самотнього, без друзів (згадаємо його холодну зустріч з Мак­симом Максимичем), без коханої.

Печорін — скептик. Безпристрасність бореться в ньому з почуттям, розум із серцем (оце вже точно «розум із серцем не в ладу»!) «Я іноді відчуваю презирство до себе... чи не я нехтую іншими?»; «У мене нещасливий характер... якщо я роблю нещасливими інших, то і сам не менш нещасливий», — говорить він про себе. Дійсно, Печорін — причина нещасть багатьох людей. Гине Бела, застрелений на дуелі Грушницький, з вини Печоріна зруйнований побут «мирних контрабандис­тів», розбиті серця Віри і княжни Мері. Печорін визнає, що в ньому живуть дві людини: одна щось робить, інша це судить. Але чи потрібно так суворо судити Печоріна? Адже він до останньої хвилини вірив у шляхетність Грушницького, у той час як той із друзями спокійно готувався убити його на дуелі. Печорін, безу­мовно, винний у смерті Бели, але лише побічно. При цьому він сам глибоко страждає, хоча і ховає свої почуття під маскою байдужості. Що стосується Мері, то любов до Печоріна розбудила душу світської панночки, адже любов — не тільки радість, але і (найчастіше) страждання! Так що не такий уже він і «лиходій», Григо­рій Олександрович Печорін.

Так, нам зовсім очевидні недоліки героя Лєрмонтова, його егоїзм, байдужість. Але доля Печоріна чомусь хвилює нас. Ми співчуваємо його словам: «Навіщо я жив? З якою метою я народився?.. А, напевне, вона існувала, і, напевне, було мені призначення високе, тому що я відчуваю в душі сили неосяжні». Для високого призначення Печоріна час ще не прийшов: час декабристів уже минув, епоха де­мократів ще не настала.

Лєрмонтов зробив образ Печоріна збірним для свого покоління, наділивши його рисами, типовими не тільки для свого часу, але і для самого себе. Одним з перших, хто усвідомив непроминуще значення лермонтовського роману, був В. Г. Бєлінський. «Ось книга, якій судилося ніколи не зістарітися... — писав він. — Ця стара книга завжди буде нова».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 61 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz