ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 55
Гостей: 55
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

М. Гоголь І Україна

1.     Великі Сорочинці — місце народження М. Гоголя. (Великі Сорочинці, розта­шовані неподалік Миргорода на Полтавщині, увійшли в історію як місце наро­дження М. Гоголя, бо саме тут, у скромному будиночку повітового лікаря М. Я. Трохимовського, 20 березня (І квітня) 1809 року народився майбутній пись­менник. 1911 року скульптором І. Гінцбургом тут споруджено пам’ятник М. Гоголю, а з 1929 року відкрито музей.)

2.     Родовий маєток — село Василівка. (У далекому минулому Василівка — родо­вий маєток Лизогубів. Тетяна Семенівна Лизогуб, взявши шлюб з Опанасом Дем’яновичем Гоголем — дідом Миколи Васильовича Гоголя, І78Іроку отримала від батька хутір Купчинський, який згодом перейменували у Васи- лівку на честь батька майбутнього письменника. Тут він провів перші десять років життя, успадкувавши від батька, Василя Опанасовича, почуття гумору, хист оповідача, любов до театру. Мати, Марія Іванівна, палко вірила в талант сина. Десяти років Миколу Гоголя відправили до Полтавського повітового училища.)

3.     Ніжин у житті М. Гоголя. (Дванадцяти років Гоголя привезли в Ніжин до гімназії вищих наук, яку ще називали ліцеєм. Разом із Гоголем навчалися Нестор Кукольник, Євген Гребінка — майбутні поети. Тут здружився він з Олександром Дашлевським, майбутнім письменником, та іншими. Україна стала для нього початком життя і творчості. Тут уперше він вийшов на сцену, зігра­вши роль дуже старого діда, написавши п’єсу з українського життя. Ніжин став духовною і творчою колискою письменників. Не випадково, мабуть, тут встановлено перший пам’ятник Гоголю, створений ще 1881 року талановитим українським скульптором Парменом Забілою, відкрито перший музей Гоголя, зібраний у стінах ліцею студентами Історико-філологічного інституту під кері­вництвом викладача П. А. Заболожського.)

М. Гоголь у Києві. (По-справжньому М. Гоголь пізнав Київ вже після Пе­тербурга й Москви, хоч бував у цьому місті ще 1827 року. Коли в Києві у 30-ті роки XIX століття відкривається університет, завдяки зусиллям Пушкі­на й Жуковського призначають ректором українця М. О. Максимовича, друга Гоголя, ботаніка і фольклориста. На прохання автора «Вечорів на хуторі біля Диканьки» Пушкін клопочеться про надання Гоголю кафедри загальної істо­рії. Сповнений планів і мрій. Гоголь вже задумує писати історію України і натхненно пише Максимовичу: «Туди, туди, у Кш'їв, давній, прекрасний Кш'їв! Він наш...» Проте питання про призначення Гоголя у Київ так і не було вирішене. Та Микола Васильович бував у Кшєві, любив гуляти його вулиця­ми, часто бував біля Андріївської церкви та у Печерській лаврі. Після перебу­вання у Києві Гоголь переробив «Тараса Бульбу». З Кшєвом пов’язана і друга перлина гоголівської прози — «Страшна помста». Останній раз він був у Б^- єві 1848 року.)

М. Гоголь в Одесі. (Уперше М. Гоголь побував в Одесі перед останнім приїз­дом до Києва 1848 року. Він повертався з Єрусалима на батьківщину морем разом з російським консулом в Сирії К. М. Базіті, своїм ліцейським прияте­лем. Костянтин Михайлович Базілі — один із тих випусників Ніжинського ліцею, які разом із Гоголем становили його гордість. Син грецького патріота, який під загрозою страти втік до Одеси, Базілі став не тільки видатним росій­ським дипломатом, але й ученим-поліглотом, спеціалістом з Близького Сходу, людиною широкого мислення. Спілкуванням із цією людиною М. Гоголь зав­жди дорожив. Удруге письменник приїхав до Одеси, щоб провести тут зиму 1851 року. Тут він здружився з акторами місцевого театру. Тепло Одеси зігріло його, вселило надії на завершення роботи над другим томом «Мертвих душ». І Гоголь весь поринув у цю роботу. В Одесі досі збереглися будинки, де перебу­вав Гоголь. Таким чином, з Україною пов’язане не тільки дитинство Гоголя, його юність, але й роки зрілості. З Україною пов’язана практично вся творчість М. Гоголя.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 64 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz