ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 61
Гостей: 61
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Так запряжемо ж підлоту!» (Негативний образ Чичикова за поемою М. В. Гоголя «Мертві душі»)

Ми чомусь звикли, що головний герой твору, як правило, явище позитивне. Мабуть, саме значення слова «герой» зобов’язує. А може, причиною — чиеленні приклади з різних літературних творів, де головний герой — людина з певними чеснотами, часто неординарна, ну, а деякі вади не заважають — так реальніше. Крім того, головний герой є центром твору, мов центр Вееевіту, і без нього, здається, просто неможливо.

Поема М. В. Гоголя «Мертві душі» в цьому плані є винятком. По-перше, зо­бражуючи картини тогочасної Росії й типажі поміщиків. Гоголь міг би запросто обійтися без Чичикова. По-друге, яка ж він позитивна оеоба? Людина без будь- яких моральних принципів, честі, совісті, що живе за єдиним законом наживи й не зупиниться заради грошей ні перед чим. Недарма ж еам автор каже: «Чає нарешті дати відпочити добродійній людині, і нема пиеьменника, що не їздив би на ній. <...> Час нарешті припрягти підлоту».

Так що ж за зразок підлоти перед нами? Здавалоея б, дитина з бідних шляхти­чів, що живуть своєю працею, які рано вчили еина надіятиея тільки на еебе. Скі­льки гарних людей вийшло з того прошарку! Але, мабуть, було щоеь негативне у батька героя, бо навіть дитячі спогади маленького Павлуні темні та неприємні, більше пов’язані з нудотою повсякденноеті та покаранням.

Вражає батьківське напуття під чає розетавання з еином, який еам залишаєтьея у чужому місті вчитися, і майже повна відсутність будь-яких почуттів, емоцій при цьому прощанні. Що ж заповідав батько еинові, що зробив ідеалом для нього? Ні Бога, ні батьків, ні вчителів, ні друзів — копійчину було поетавлено у краений кут, копійчині звеліли вклонятися й догоджати.

Сумирний хлопець, що не міг похвалитиея аніякими здібноетями, виявив неабиякий талант спекулянта і майже повну відеутніеть еерця, душі, прихильное- тей. Як ще скажеш про напівголодного хлопчика, який відмовляє еобі в уеьому, аби продати, який за гроші може розстатися з прирученим мишенятком, про юна­ка, що зрадив хворого вчителя, про молодого урядовця, що заради нового призна­чення може прикинутися закоханим у некрасиву стару дівку — дочку свого началь­ника?

Наступні пороги далися йому ще легше. Людині, що переетупила моральні, людські закони, кримінальні закони — не перешкода, тільки б зовні було приетой- но. Прикинувшись занадто чесним і суворим, Чичиков намагається добре пожи­витися на митниці, не минає можливості нагріти руки при діяльності різних комі­тетів та комісій. Але апофеозом його діяльності став проект із придбанням мертвих душ і закладенням їх у банку. Бач, набрався досвіду і дійшов розуму колишній учень середніх здібностей, якщо розробив такий проект і зумів підібрати ключика до стількох різних осіб.

Знаючи слабкі місця державної системи, він у ніякому разі не хоче її розхитати, бо є її продуктом. Зверніть увагу, що ніхто з персонажів не бачить у Чичикові ніяких вад, хіба тільки не всі задоволені розрахунками з ним особисто. Бо всі вони теж негативні типажі, бо всі вони теж народжені тією ж системою.

Відштовхуючись від тих негативних, огидних типажів, читач дійде висновку про негативність, шкідливість і навіть небезпечність для подальшого розвитку суспільства такої системи, де немає високих моральних принципів, звичайної по­рядності, де панує єдиний закон чистогану.

у наш час твір М. Гоголя «Мертві душі» є досить актуальним. Люди, подивіть­ся у гоголівське люстерко! Може, ми там впізнаємо деяких наших сучасників — не тільки серед дорослих, але й серед школярів?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 64 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz