ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Українська народна творчість - безцінна духовна скарбниця нації

I.      Виховне та естетичне значення народної творчості. (У фольклорі народ вислов­лює своє розуміння навколишньої дійсності, розкриває закономірності життя. Народна творчість відображає погляди народу, його мораль і етику, возвели­чує людину, показує її взаємини з навколишнім світом.)

II.     Неперевершені зразки народної творчості.

1.     Народні казки. (Найсуттєвішою ознакою народної казки є фантастич­ність, вигадка, те, що не існує в дійсності, що створене людською уявою. Фантастика в казці тісно переплітається з життєвою правдою. У казках відбито уявлення народу про навколишній світ, мрії про вільне і щасли­ве життя.)

2.     Прислів’я і приказки. (У них відображена багатовікова мудрість народу, практичний досвід у різних сферах людської діяльності, розкрито явища природи, передано мрії і прагнення народу. Прислів’я здебільшого вжива­ються у переносному значенні або у двох — прямому і переносному. При­слів’я «Під лежачий камінь вода не тече» у прямому значенні є результатом спостережень за каменем і водою. Переносне значення ширше: хто лінивий і бездіяльний, той нічого не досягне.)

3.     Види народних пісень.

а)   Обрядові пісні. (Обрядові пісні — давній вид народної поезії. Вони ви­никли на основі трудової діяльності людини. Кожному періоду госпо­дарської діяльності селян відповідали певні обряди. Зимові святки, Різ­дво і Новий рік супроводжувалися колядками та щедрівками. Весело проходили весільні обряди, обряди проводу зими і зустрічі весни, Івана Купала, обжинки.)

б)   Історичні пісні. (У історичних піснях зображено боротьбу народу проти гнобителів, возвеличено улюблених героїв, гіперболізовано їхню силу.)

4.     Народні думи. (Думи відображають події здебільшого героїчного характеру, підносять ідею патріотизму, оборони рідної землі. У них оспівані ратні по­двиги, визвольна боротьба проти чужинців. Тематика дум пов’язана з поді­ями, що стосуються всього народу, його ідеалів і прагнень.)

III.     Особливості народної творчості. (Фольклор має чимало особливостей, характе­рних і для процесу творення, і для життя серед народу творів народної творчо­сті. Найсталішими його ознаками є усність, анонімність, колективність і варі­антність.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 85 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz