ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«ПІСНІ для України - все: і поезія, й історія, і батьківська могила» (М. Гоголь)

Народна пісня — нев’януча окраса духовності. Увесь вік людський супрово­джується піснями. До них зверталися в будень і свято, в горі і радості, колективно і поодинці. Адже пісня, як сказав Михайло Шевченко, укладач збірки «Найкращі пісні України», має те велике, єдине, що не вмирає, що гукає, об’єднує, проймає жагучим почуттям духовності.

Доля української пісні сумна і героїчна. Багато трагічного було в житті народу: монголо-татарське іго, голод, розруха, страшна руїна, — а пісня вистояла, не вме­рла. Змінюється суспільний устрій, потрясають світи війни, на зміну одним поко­лінням приходять інші зі своїми смаками й уподобаннями, а пісня така ж прекра­сна і молода. Пісня завжди з людиною, все життя вона — вірний супутник і друг. Під лагідний спів неньчиної колискової виростали діти. Радість і надія на щастя, біль розлуки і смуток від нерозділеного кохання можна знайти у пісні. З піснями вирушали козаки в походи, з ними здійснювали свої героїчні подвиги, насміхали­ся над смертю, уславлювали отаманів.

Ні в добру, ні в злу годину пісня не покидає людину. Вона помножить радість, розділить горе, додасть сили і витримки. У пісні можна почути голос рідного краю, відлуння своїх почуттів, висловити надії та сподівання, отримати мудру пораду. Народна пісня — це глибинний світ життя і боротьби, світ надій і споді­вань, які не покидають людину і в найтяжчі лихоліття. Українська пісня — поети­чний вияв працелюбної і співучої вдачі народу, образне втілення його історії, мо­ралі, мрій. Пісня нездоланна і безсмертна, як сам народ, як наша Україна:

Україна моя починається Там, де доля моя усміхається.

І,   як пісня, як спів солов’їний.

Не кінчається Україна.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 68 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz