ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Одне лиш знав: біль за людей завжди тяжко мене палив». Жипя і творчість письменника І. Нечуя-Левицького.

Дитячі та юнацькі роки.

Подпись: ПЛАНИ
«Одне лиш знав: біль за людей завжди тяжко мене палив».
Жипя і творчість письменника І. Нечуя-Левицького.
І. Нечуй-Левицький — видатний письменник-реаліст, майстер українського художнього слова.
>^ттєвий пілях письменника.
1.
(І. Левицький народився 25.11.1838 р. на Київщині в родині священика. На сьомому році життя хлопця віддали в науку до його дядька, а через два роки він вступив до училища. Бурсаки Богуславського духовного учили­ща були позбавлені будь-яких культурних розваг. Незважаючи на труд­нощі, Левицький вчився успішно, він був здібним і старанним учнем. На чотирнадцятому році життя вступає до Кшївської духовної семінарії, а в 1861 — до Київської духовної академії. У період навчання Левицький хво­робливо відчув соціальний і національний гніт, якого зазнавав українсь­кий народ, і це певною мірою позначилось на формування його суспіль­них поглядів.)

2.     Педагогічна діяльність письменника.

(І. Нечуй-Левицький, прагнучи віддати свої сили на користь народу, при­святив себе педагогічній діяльності. Працював у Каліській гімназії, потім у Сідлецькій 4-класній жіночій прогімназії.)

3.     Рання творчість І. Нечуя-Левицького.

(У ранніх творах розвиває традиції народності своїх попередників, розши­рює соціальну тематику в прозі. Вже в перших творах «Дві московки» і «Гориславська ніч, або Рибалко Панас Круть» виявив себе талановитим письменником, творчість якого після Марка Вовчка є вищим етапом роз­витку української реалістичної прози.)

4.     Літературна діяльність:

а)   Тематична різноманітність прози

(Естетичним кодексом письменника було життя українського народу, і він прагнув широко зобразити життя селянства, міщан, шляхти, духо­венства, інтелігенції, панства, показати «всю їх жизнь, їх відносини до народу, їх політичні й релігійні тенденції».)

б)   Гумористичні твори

(Пореформена дійсність залишила в спадок народним масам бідність та релігійний дурман. Це породжувало дрібні чвари між родичами та сусі­дами. Цим типовим явищам тогочасної дійсності письменник присвя­тив гумористичні оповідання «Не можна бабі Парасці вдержатись на селі!», «Благословіть бабі Парасці скоропостижно вмерти» та соціально- побутову повість «Кайдашева сім’я».)

в)   Казки

(У творчій спадщині І. Нечуя-Левицького є чудові казки, у яких автор виявляє багату фантазію, переносячи дію у глибоку давнину (казка «За­порожці»), у небесні сфери (казка «Скривджені й нескривджені»), у ча­рівні палаци (казка «Два брати»). У цих творах Нечуй-Левицький в але­горичній формі викриває соціальний і національний гніт із боку російського самодержавства.)

г)   Драматичні твори

(Нечуй-Левицький написав кілька драматичних творів, які тематично поділяються на дві групи: історичні («Маруся Богуславка», «В диму та полум’ї») та комедії з життя міщан («На Кожум’яках», «Голодному й опеньки — м’ясо».)

НІ.Значення творчості І. Нечуя-Левицького.

 

(Письменник увійшов в історію українського письменства як визначний худо- жник-реаліст. У його творах реалістично відображено тяжке життя пограбова­ного реформою селянства, показано жорстоку експлуатацію заробітчан. Прав­диво автор зобразив тогочасну дійсність. Творчість І. Нечуя-Левицького мала велике значення в розвитку класичної прози. Він мав вплив на Панаса Мирно­го, І. Франка, М. Коцюбинського. Його твори сприяли розвитку соціального роману. Нечуй-Левицький — неперевершений майстер зображення природи. Він чудовий стиліст, майстер дотепних і образних порівнянь, глибокий зна­вець побуту українського народу.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 56 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz