ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 58
Гостей: 58
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Історичні романи І. С. Нечуя-Левицького

І. С. Нечуй-Левицький як художник і як мислитель цікавивея не тільки еучае- ним життям і зазирав у майбутнє. Об’єктом його художнього доелідження була і складна, героїчна і трагічна минувшина нашого народу. Про неї розповідає пиеь- менник в історичних творах: романах «Князь Єремія Вишневецький», «Гетьман Іван Виговський», казці «Запорожці», драмах «Маруся Богуславка», «В диму та в полум’ї».

Події в романі «Князь Єремія Вишневецький» відбуваються в середині XVII ет. У центрі твору — нащадок славного Байди-Вишневецького, найбагатший в Укра­їні князь, покатоличений і нещадний до українців. Автора цікавить найперше те, як став перевертнем Вишневецький, як одцурався славних предків, лицаря Байди, який був одним із засновників Запорозької Січі, як знехтував благанням матері не зраджувати свого народу, своєї землі, віри. У Яреми бореться кров українця і жадання слави й королівської корони будь-якою ціною. Змальовуючи визвольну боротьбу народу під проводом Богдана )^ельницького, автор постійно наголошує на тому, що стати перевертнем, «одступити од своєї віри і мови» та ще й бути катом власного народу — то найстрашніше зло, за яке чекає страшна кара. До сина- зрадника уві сні приходить давно померла мати і проклинає його за зраду України: «Прокльон мій впаде на тебе і на твій рід». За тяжкий гріх національної зради чекає страшна розплата: сам Єремія помер від хвороби у польському таборі, оточе­ному загонами Богдана Хмельницького у віці 39 років. Єдиний син його Михайло «був вибраний за короля. Несповна розуму, слабкий на здоров’я, він швидко й помер», як і батько, не переступивши сорокалітньої межі. «З ним і погас рід Виш- невецьких, колись славний на Україні».

у романі «Гетьман Іван Виговський» І. С. Нечуй-Левицький розгортає ще одну трагічну еторінку в іеторії України, збагачуючи читача маловідомою, евідомо замо­вчуваною довгі чаеи або перекрученою інформацією про політичну еитуацію в Україні в оетанні міеяці життя Богдана Хмельницького та боротьбу за гетьманську булаву після його смерті.

У центрі роману — постать гетьмана Івана Виговського, який, хоч і не позба­влений недоліків, постає зі сторінок роману патріотом України, що хотів звільни­ти її від ґніту Москви, бажав їй просвіти, хотів піднести Україну до рівня розвине­них європейських країн.

Автор яскраво змальовує і постаті козацької старшини, відсутність єдності й одностайності серед них, їхню безчесність, жорстокість у боротьбі за гетьманську булаву.

Роман «Гетьман Іван Виговський» звучить пересторогою: братовбивчі сутич­ки, пролиття братньої крові ніколи не принесуть добра, а лише велику Руїну.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 67 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz