ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чіпка Варениченко - борець проти неправди чи злодій?

I.      Прототип головного героя.

(Про прототип Чіпки автор так говорив у нарисі «Подоріжжя од Полтави до Гадячого»: «Гнидка безталанна дитина свого віку, скалічений виводок свого побиту...»)

II.     Характеристика образу Чіпки.

1.     Тяжке дитинство.

(Виховувала Чіпку здебільше баба Оришка, бо мати весь час працювала, заробляючи на прожиття, а батька він ніколи не бачив. Однолітки називали хлопця безбатченком і не приймали до гурту.)

2.     Праця на своєму господарстві.

(Чіпці перепала від далекого родича латка землі. Як же він ходив біля поля! І вдень, і в будень, і в свято працював, покладаючи на нього найкращі свої мрії та сподівання. На полі зустрів Чіпка і своє кохання — красуню Галю.)

3.     Тяжка кривда і його помста.

(Чіпка мав добру пам’ять і гнів на прояви несправедливості. Його серце «ніколи не прощало нікого, коли бачило яку помилку... І росло лихо в його серці — і виросло до гарячої відплати, котра не знала ні впину, ні заборо­ни...» З пекучою ненавистю до хабарників забрів Чіпка до шинку і там потонув у горілці. А виведення з управи стало останньою краплею терпін­ня. Чіпка стає на шлях сліпого розбою.)

III.      Чіпка — основний носій ідеї твору.

(В образі Чіпки автор показав стихійний протест проти соціальної неправди. Він вважав, що розбійництво — це засіб боротьби проти гноблення і насильс­тва. Іншого шляху Чіпка знайти не міг, адже він був переконаний, що чинить справедливо. Неможливість перебороти існуюче беззаконня породило в героя думки: «Сказано: великий світ, та нема де дітися! Коли б можна, — увесь би цей світ виполонив, а виростив новий... Тоді б, може, й правда настала!..» Енергійного, працьовитого, сміливого Чіпку не можна назвати позитивним героєм. Він швидше злодій, ніж борець проти неправди та зла.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 62 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz