ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Порівняльна характеристика Чіпки та Грицька

I.      Спільне у життєвих долях Чіпки та Грицька.

1.     Важке дитинство.

(Батька Чіпка не знав, мати ледве перебивалася випадковими заробітками. Ріс хлопець у холоді, у постійному недоїданні. Однолітки до себе не при­ймали, не хотіли гратися з безбатченком. Грицько — сирота, його батьки померли під час епідемії холери. Хлопець спочатку жив у далекої родички, а потім дід Улас узяв до себе підпасичем.)

2.     Життя у підпасичах.

(Трудове життя на пасовиську загартувало хлопців фізично. Це було голо­дне роздолля з чорними сухарями та з дитячим бешкетуванням.)

3.     Праця коло власної землі.

(Чіпці від далекого родича перепала земля. І в будень, і в свято працював він на своєму полі: «Рано встає, пізно лягає, — та все в полі та в полі». Роботящим був і Грицько, односельці дивувалися його завзяттю, хвалили. «Купивши грунт, почув себе грицько зараз іншим...».)

4.     Одруження.

(Чіпці одруження принесло багатство і щастя. Грицько і Христя, одружив­шись, «.. .стали між людьми поважними хазяїнами, чесними, робочими людь­ми...».)

II.     Відмінні риси характеру.

1.     Палкість, сердечність Чіпки і бездушність, пасивність Грицька.

(Чіпка тяжко переживав, коли діда Уласа забрали до двору. Він хотів допо­могти діду, та не знав як. Грицько ж не журився дідовою долею. Як почув сумну новину, тієї ж весни пішов на заробітки. Коли почалася розправа солдат. Чіпка метався між людьми, благав захистити діда Уласа. «Закипіло його серце, заболіла душа...». А Грицько втік у чужий город, присів за лісою, дома ж вихвалявся своїм вчинком, лаючи кріпаків.)

2.     Мстива натура Чіпки, покірність і полохливість Грицька.

(З дитинства «...росло лихо в серці Чіпки — і виросло до гарячої відплати, котра не знала ні впину, ні заборони...» Рано познайомився хлопець з тяж­кою бідою, з людською несправедливістю і хоче помститися за це панам. Грицько мріяв лише про роботящу дружину та маленьких діток коло неї, про достаток і працю на своєму ґрунті. І жив він за принципом: «Своя сорочка ближче до тіла».)

3.     Ставлення до товаришів.

(Чіпка вірний у дружбі. Він не може порушити клятву, дану розбишацько­му товариству. Грицько ж ставиться до інших залежно від їх становища, матеріальних статків.)

III.      Протилежність образів.

(Образом Чіпки автор показує, як кріпосницький лад нівечить життя і душу людей. Такі, як Чіпка, не можуть знайти своє місце в суспільстві. В образі Грицька виведено обмеженого селянина, покірного звичаям і законам, якого ніколи не турбувала біда інших. Соціальна несправедливість ніколи не викли­кала у нього бажання помсти.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 65 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz