ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Що рухало вчинками Чіпки: розум чи почуття?

Життєвий шлях Чіпки Варениченка складний і суперечливий. Багато на його віку було зигзагів і крутих поворотів, підйомів і падінь.

Чіпка дуже рано озлобляється проти кривдників. А це і дитяче товариство, яке не прийняло його, безбатченка, до себе, і багатій Бородай, який побив його за непослух. І Чіпка «поніс у серці гірке почуття ненависті на долю, що поділила людей на хазяїна і робітника...» А скільки пережив, перестраждав хлопець, коли довідався про нещасливу долю батька, коли послухав розповіді діда Уласа про кріпацьку нево­лю. А коли у нього забрали ниву, що дісталася від далекого родича. Чіпка зовсім втрачає віру у справедливість. У ньому закипає ненависть до всіх людей. З гіркотою і ненавистю говорить: «А все люди, все люди... Вони в мене й батька одняли, людо­їди; вони мене ще змалечку ненавидіти — з іграшок проганяли, йшли повз хату, одхрещувались...» Чіпка, засліплений злобою, кожного звинувачує у своєму горі, у безталанні. Гнітючі почуття заполоняють його душу, вимагають помсти. І він почи­нає пиячити, поступово скочуючись на злочинний шлях.

Чіпка — правдолюб і правдошукач. Він і до земської управи йде, щоб боронити інтереси селянської громади. Але його вивели з управи наказом губернатора. Ця кричуща нееправедливіеть зламала його життя, зіпхнула оетаточно на шлях еліпої помсти. Пролітали дні за днями у пияцтві, пограбуваннях, розбоях. Чіпка не міг зупинитися, чи просто боявся розібратися у своїх діях. Під впливом почуттів, сповнених ненавиеті і злоби. Чіпка етає на шлях розбою не тільки кривавого, а й зовеім позбавленого ідеї рівняння бідних з багатими. Чіпка починає «...бити на- оеліп, не лише по конях, а й по оглоблях...», етає «пропащою еилою».

У день придушення бунту Чіпка кинув: «За ті ельози, за ту кров, що сьогодні безневинно пролито... будуть вони довіку мучитиея, до еуду мордуватися». Жаль, що сльози, кров і горе приніс він потім не тільки панам, а й таким же безправним трударям, як і еам. Якщо Чіпкою раніше рухали благородні поривання, то вони перекреелилиея його злочинами. Він не знав, як елід боротиея з гнобителями, не міг зноеити кривди, а тому почав метити веім, без розбору.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 56 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz