ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Порівняльна характеристика Феногена і Ліхтаренка (за твором І. Карпенка-Карого «Хазяїн»)

I.      Соціально-сатирична комедія «Хазяїн» І. Карпенка-Карого. (Події у п’єсі «Ха­зяїн» відбуваються в останнє десятиліття XIX століття в Херсонській губернії. А тому прототипами цієї п’єси стали українські капіталісти-землевласники та їх слуги й управителі.)

II.     Порівняльна характеристика Феногена і Ліхтаренка. (Феноген і Ліхтаренко — частина «хазяйського правління» Пузиря. Через образи його помічників драма­тург розкрив ті типові обставини дійсності, які породжували і формували но­вих експлуататорів трудящих.)

1.     Феноген і Ліхтаренко — найкращі помічники Пузиря. (Феноген — «права рука хазяїна», Ліхтаренко — найспритніший економ Пузиря. Для них обох служба у «хазяїна» — місток до здобуття власної економічної могутності. Обидва вони мріють зібрати якнайбільше грошей, купити землі і стати «маленькими пузирями».)

2.     Риси характеру Феногена і Ліхтаренка, які наближають їх до Пузиря. (Фе­ноген і Ліхтаренко — помічники Пузиря, вони вчаться в нього робити гроші, а оскільки вчаться в хазяїна, то й схожі на нього. Безчесність, не­справедливість, бездушність, жорстокість — це ті риси характеру, що об’єд­нують їх із Пузирем.)

3.     Індивідуальність образу Феногена. (Найголовніша риса Феногена — лицемірство, і мріє він про багатство, а оскільки не має селян для експлуатації, бо завжди при хазяїнові, то основна форма збагачення цюго персонажа — хабарництво.)

4.     Основні індивідуальні риси характеру Ліхтаренка. (Ліхтаренко — найжорс- токіший економ у господарстві Пузиря, він дає найбільше прибутків хазя­їну, а тому не лицемірить, а діє сміливіше, нахабніше, відверто привлас­нює чуже. Він людина цинічна, з хижацькою вдачею.)

Феноген і Ліхтаренко — образи експлуататорів у творі. (Великі маєтки Пузиря не можуть керуватись однією людиною — їй потрібні помічники. Феноген і Ліхтаренко — помічники Пузиря, які мріють бути такими ж хазяїнами. Отже, вониБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 71 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz