ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

І. Карпенко-Карий - «один з батьків новочасного українського театру»

Розвиток театрального мистецтва в другій половині XIX століття створив усі умови для утворення, незважаючи на заборони царського уряду, українського «те­атру корифеїв», а згодом першого професійного українського театру. Самовідда­ною людиною, яка все життя боролася за професіоналізм українського театрально­го мистецтва, був І. Карпенко-Карий — драматург, сценарист, режисер і актор.

Новий український театр розкривав все багатство внутрішнього світу, всю фі­зичну і моральну красу селянина-трудівника, психологічно вмотивовуючи, що й у простих селян серця б’ються з такою ж самою силою, як і будь у кого. Популяр­ність п’єс українських драматургів зумовлена тим, що вони високо піднесли на­родне життя, втілене в барвисті обряди, звичаї, у дзвінкі й журливі пісні, у веселі танці. Ця народна поезія вражала і захоплювала і читача, і глядача.

І. Карпенко-Карий написав вісімнадцять оригінальних п’єс, кожна стала своє­рідною вершиною драматургії. Драматург був вірним сподвижником театральної справи. У вірші М. Рильського «Три брати» поет розповідає про родину Тобілеви- чів, які зробили для українського театру надзвичайно багато: це три брати — І. Тобілевич (І. Карпенко-Карий), Микола (Садовський), Панас (Саксаганський):

Колись, на славу Україні,

Зродила мати трьох синів...

Карпенко старший чарівник.

Що зваблює так всіх нас грою.

Що надихає й вас порою...

А сам І. Карпенко-Карий у листі до свого брата Панаса Саксаганського у 1898 році писав: «Ради України, нам дорогої, ради скривдженого народу, не маю­чого навіть і порозуміння об нашій праці, — ми зробимо, що в наших силах!»

Митець жив і працював заради розвитку українського театру, збагативши укра­їнську драматургію соціально-психологічною та історичною драмою, соціальною комедією. Йому аплодували Москва і Кубань, Білорусь і Поволжя, бо І. Карпенко- Карий був і прекрасним актором з надзвичайно тонкою грою. А тому драматурга, режисера і актора І. Карпенка-Карого по праву, за висловом Івана Франка, назива­ють одним із батьків українського театру. Драматург був культурним діячем, бор­цем за відродження свого народу. У своїх творах митець не лише викривав і тавру­вав, а й усовіщав, просвіщав і виховував, закликав до доброчинності у взаєминах людей, до життя осмисленого і корисного. І. Карпенко-Карий — драматург-нова- тор свого часу, з психологічною мотивацією дій і вчинків своїх героїв, з наскріз­ною ідеєю свободи особи.

Від часів Івана Франка і до сьогодні в українській літературі І. Карпенко-Карий був визначний артист, великий драматург, талановитий режисер, рівного якому наша література не мала.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 61 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz