ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 55
Гостей: 55
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Жіночі образи комедії І. Карпенка-Карого «Хазяїн»

Комедія І. Карпенка-Карого «Хазяїн» написана в 1900 році і відтворює реальні факти капіталістичнго ладу — народження українського капіталіста-землевласника, якого ненаситна жадоба до наживи робить моральною потворою. Образи п’єси умовно можна поділити на три групи: Пузир та його управителі, ліберали та тру­довий народ. Жіночих образів у п’єсі майже немає — це лише дружина Пузиря та його дочка Соня.

Жорстокість і бездушність Пузиря, його жадобу до збагачення допомагають розкрити і образи дружини та дочки. Марія Іванівна — дружина, живе у патріарха­льній сім’ї, у всьому кориться чоловікові, боїться його, не мала і не має права голосу в родині. Але й вона намагається крадькома протестувати. Халат Пузиря і її вже дратує, вона ладна зібрати гроші на нього, але сказати щонайменшу, дармову ціну, аби лише замінити цей «шедевр» домашнього одягу Пузиря. Вона й овечок, і бурячків для Пузиря нашила — але Пузир продав халат за сто карбованців Золо- тницькому, хоча він коштує у п’ять разів дорожче.

Соня — вона після смерті старшої дочки, яка самогубством виступила проти волі батька, почала боротися за свої права. На вимогу Соні Пузир віддав її до гімназії, на зауваження Соні щодо покращення харчування робітників Пузир обі­цяє змінити все на краще. Тобто Соня, борячись за свої права, здобуває хоч мале­нькі, та перемоги. Вона бореться за своє кохання, бо хоч Пузир і не хоче мати зятем учителя Калиновича, однак насильно видати дочку заміж за неписьменного, проте багатого поміщицького сина — не наважується.

Проте і Соня — дочка свого батька, і хоч вона намагається говорити з батьком і щодо себе, і щодо робітників, вона все-таки у всьому кориться батьковій волі. Але дівчина здатна боротись, опираючись на допомогу і підтримку чи то Золотни- цького, чи то Калиновича.

Отже, жіночі образи в комедії І. Карпенка-Карого «Хазяїн» показують безправ­не становище жінки в капіталістичному суспільстві і в патріархальній сім’ї. Однак, здобувши освіту, жінки починають боротися і за свої, і за соціальні права. Цей процес в тогочасній Росії щойно починався, і його відтворив у своїй комедії дра­матург.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 63 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz