ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Патріотична та громадянська лірика І. Франка

Поетична спадщина Івана Франка досить різноманітна і за своїми темами, і за формами. Поезія була для нього вираженням громадсько-політичних ідеалів, зброєю боротьби проти експлуататорів, щоденником, який відображав роздуми поета про долю рідного народу. Своє життєве кредо Франко висловив у передмові до збірки «Із літ моєї молодості»: «...скрізь і завжди у мене була одна провідна думка — служити інтересам мойого рідного народу та загальнолюдським поступовим, гуманним ідеям».

Іван Франко був відданим патріотом своєї землі, інтереси народу були для нього понад усе. Бачачи навкруги неправду та неволю, поет створює чудові зразки патріотичної та громадянської лірики.

Поезія «Гімн» є програмним твором, у якому втілено погляди на життя і сус­пільний прогрес, звучить віра в перемогу соціальної справедливості.

Народнопісенні традиції розвинув Франко у циклі «Веснянки». Прихід весни, перемога її над морозами і сніговіями збіглися із довгожданими суспільними змі­нами. Кожен вірш циклу сприймається як мрія про оновлення людського життя, а ліричний герой готовий віддати життя за кращу долю:

Люди, люди! Я ваш брат,

Я для вас рад жити.

Серця свого кров’ю рад Ваше горе змити.

Вірш «Гримить!» — провісник неминучих суспільних змін, що прийдуть разом із пробудженням природи, у повітрі вже чується запах грози, яка є символом перемоги над зимовим холодом. Оетання етрофа поезії є закликом до бою за щаетя і волю:

Гей, брати! В кого еерце чиетеє,

Руки еильнії, думка чееная —

Прокидайтеея!

Вірш «Сідоглавому» Іван Франко напиеав у відповідь Юліану Романчуку, який звинуватив пиеьменника у відеутноеті громадянеького патріотизму. Пеевдопатрі- отизму українеького панетва в поезії протиетавляєтьея щира й велика любов до України. Франко говорить, що йому, як іетинному патріоту, болить її горе і етра- ждання.

Поезія Франка надихала на боротьбу, закликала до бою, вееляла віру в перемо­гу. Поет завжди думав про евій народ, про його майбутнє. Він закликав українців:

Єднаймоея, братаймоея В товариетво чеене.

Най братеретвом.

Щирими трудами Вкраїна воекреене!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 85 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz