ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Ідея служіння митця народові у новелі «Іп1егте220» М. Коцюбинського

М. Коцюбинський як людина чесна, самовіддана, принципова в своїй діяльно­сті, послідовна у своїх переконаннях не міг не звернутися до теми: «Роль письмен­ника в суспільному житті».

Тема служіння мистецтва народові не могла не бути близькою такому майстру художнього слова, продовжувачу традицій Т. Шевченка, як М. Коцюбинський. Про це свідчить новела «Іп1:егте220». Що означає саме слово? Іп1:егте220 — слово іта­лійського походження, означає — перерва, перепочинок. «Іп1егте220» М. Коцюбинського за жанром — лірична новела, твір, у якому з великою худож­ньою майстерністю розкрито власні думки, почуття і переживання письменника. До теми про роль митця і суспільного призначення мистецтва Михайло Михайло­вич звертався і раніше. А чому саме 1908 року він знову звертається до цієї теми? Настав важкий час столипінської реакції, коли будь-яка розправа з усіма невдово- леними набула свого розвитку. Частина інтелігенції втекла від боротьби, налякана реакцією. У цих умовах М. Коцюбинський залишається вірним сином трудового народу, помічником і порадником у його боротьбі за соціальне й національне визволення. Саме в новелі «Іп1егте220» М. Коцюбинський веде непримиренний двобій із модерністською теорією незалежності митця від суспільства, доводячи, що чесний художник ніколи не має права тікати від життя, зраджувати інтереси народу.

Митець, головний герой твору, втомившись від «незліченних «треба» і «безко­нечних «мусиш»», від болю і горя, від злості й мерзенних вчинків людей, від жаху та бруду їх існування, зрештою, виривається з лабет «свого многоголового звіра». І не дивно, бо на митця впродовж років чекали численні випробування. Звичай­но, втома не тільки фізична, а ще й моральна. Йому боляче дивитися на все, що відбувається навколо. Дума митця розривається від болю за страждання скривдже­них людей, які животіють в убогих хатах. Праця митця суспільна, він завжди серед людей. Він уже не знає, «де кінчається власне життя, а чуже починається».

Жадаючи спокою і самотності, герой звільняється із залізних кайданів міста, з його гамору, метушні й опиняється майже в повному безлюдді. Дні його «Іп1егте220» минають серед степових нив долини, налитої зеленими хлібами. Поетичні пейзажі — «тихо пливе блакитними річками льон», «стежки зміїїться глибоко в житі», «со­болина шерсть ячменів» — дають можливість не тільки спостерігати красу приро­ди, а й змивають із душі героя бруд і сміття буденщини, втому і депресію. Яка б не була прекрасна природа, але справжній митець не може захопитися лише нею. Чому ж митець, перебуваючи на лоні природи, вдячний їй? «Я теж пустив свою душу під чорний пар..., — ця метафорична фраза дає відповідь на поставлене запитання: під пар пускають виснажену ниву, щоб відпочила, набралася нових соків. Природа зробила героєві добру послугу — він позбувся втоми і вже може служити людям. І не випадково зустріч героя з людиною відбувається саме серед нив, якими він чарувався і які залишає. Його герой знов-таки йде до людей, до боротьби з людським горем. Його світогляд, моральна позиція не дозволяють стояти осторонь життя, драматична напруженість розмови оповідача з селянином, що підкреслюється схвильованою повторюваністю слів «Говори, говори...», завер­шується виваженим вибором митця: «Йду поміж люду. Душа готова, струни тугі, наладжені, вона вже грає...»

Таким чином, М. Коцюбинський новелою «Іпіегтеххо» переконливо довів, що митець не може існувати поза суспільством. Його обов’язок — служіння суспільствуБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 147 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz