ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

До драматичної поеми Лесі Українки «Бояриня»

1.     Що ви можете розповісти про історію написання твору Лесі Українки «Бояри­ня» ?

Драматичну поему «Бояриня» Леся Українка написала 1910 року, перебуваючи на лікуванні в Єгипті. Це єдиний твір поетеси, побудований на матеріалі історич­ної минувшини України, твір, який був опублікований після смерті поетеси — в 1914 році. Відомі ще 2 видання — в 1918 і 192З роках, а потім до 1989 року твір «Бояриня» не згадувався взагалі — 66 років замовчування.

2 Який за жанром є твір Лесі Українки ?

За жанром «Бояриня» історична, філософська, ліро-епічна драматична поема.

3.     Які особливості драматичної поеми як жанру ?

В основі драматичної поеми лежить ідейний конфлікт між її героями. Тяжіє до філософських узагальнень, символіки, міфологічності. Відзначається ліричніс­тю, емоційністю. Драматична поема — це невелика за розміром віршована п’єса.

4.     Яка тема драматичної поеми Лесі Українки «Бояриня» ?

«Бояриня» побудована на матеріалі української історії — XVII століття доби Руїни і гетьмана Дорошенка, який вів боротьбу за визволення українського народу з-під гніту російського царату та хотів об’єднати Україну.

5.     Що є основою сюжету поеми «Бояриня» ?

В основі сюжету «Боярині» — історія життя дочки козацького старшини Олек­си Перебійного Оксани, яка, вийшовши заміж за боярина з українців Степана, тяжко сумує в Москві за Україною.

6.     У чому складність образу Степана ?

Степан — відірвана від національної духовності особа. Він втратив свою духо­вну ментальність, будучи прислужником, Степан виявляє боягузтво за своє життя перед Москвою і зумисне пориває зв’язки з посланцями з України. Хоча в мину­лому Степан був добрим козаком. Життя Степана зводиться до виконання певної ролі. Він знецінив національну гідність, здатність протистояти всьому негативно­му — і в цьому трагізм цього образу.

7.     У чому трагізм образу Оксани ?

Оксана кохає Степана, вірить в те, що він оберігає і оберігатиме її рідну Україну. Але, переїхавши до Москви, вона побачила, що Степан перетворився на звичайного раба Москви. їй прикро, що Степан не хоче покинути Москву й повернутися в Україну. Поступово Оксана стає чужою не тільки в Москві, айв Україні. Втомив­шись від невизначеності, бездуховності, у тузі за рідним краєм Оксана помирає.

8.     У чому актуальність «Боярині» Лесі Українки ?

Поема не втратила актуальності і в наш час. Зараз, коли йде розбудова вільної Української держави, відроджуються її самобутня культура, мова, мораль, традиції.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 159 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz