ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

СВІТОВА ВЕЛИЧ ШЕВЧЕНКА

Кожен народ має свого генія, який уславив ім’я цього народу на віки: для англійців — це Шекспір, для німців — Гете, для росіян — Пушкін. Для українців такою людиною є Тарас Григорович Шевчен­ко, справжній син свого народу, вірність якому він проніс через все своє життя.

Геніальність великого Кобзаря є незаперечною: він був обдаро­ваним художником, поетом, прозаїком і драматургом, а крім цього, громадським діячем. Лише частини такого таланту вистачило б, щоб стати непересічною, помітною особистістю, але він не зупинив­ся на чомусь одному, розвивав усі свої здібності. Хоча, звичайно, головним для нього було слово, яке стало зброєю, за допомогою якої поет намагався захистити нещасних і збудити народ.

Надзвичайно важливою, я гадаю, для кожної людини є пам’ять про своє коріння, про те, хто ми і від кого пішли. Особливо це стосу­ється людей, які досягли в чомусь успіху і життя яких різко зміни­лося через це. Багато з них забувають минуле і відвертаються від свого народу. Та не таким був Тарас Григорович. Він не тільки не відкинув свого минулого, а й приніс в жертву майбутній успіх тала­новитого художника заради можливості стати на захист свого на­роду. Це був справжній подвиг, якщо зважати на те, що жив поет у часи жорстокої реакції. Він дійсно був людиною виняткової волі, бо жодного разу не зрадив своїх переконань, і підтвердженням цьо­му є його твори.

 

 

Та не тільки за свій народ вболівав Шевченко — всі знедолені народи викликали в нього щире співчуття, і він ставав на їхній захист. Гостро засудив поет окупацію Кавказу Російською імпе­рією, згадав знедолених чехів у поемі «Єретик». Багато хто звину­вачував Шевченка у нелюбові до поляків та росіян, але якби вони уважніше прочитали його твори, то зрозуміли б, що гнів поета ви­кликали усі загарбники незалежно від їхньої національності. Він бачив, що польський народ також опинився під владою інших кра­їн і зовсім не радів з цього приводу. Навпаки, Тарас Григорович мріяв, що між народами будуть добросусідські відношення і кожен з них житиме у своїй вільній країні.

Ім’я Шевченка відоме не лише українцям, геній цієї людини вже давно вийшов за межі нашої країни. Його твори перекладені на багато мов світу, а в сусідніх країнах вірші Тараса Григоровича вивчають в школах на уроках світової літератури. Пісні, написані на його твори, давно вже стали народними — і чи не є це найбіль­шим свідченням визнання його таланту.

Так, Шевченко — дійсно геній світового масштабу, і ми не повин­ні про це забувати, а робити все, щоб з його творчістю познайомило­ся якомога більше людей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (13 Февраля 2013) | Обновлено | Просмотров: 29456 | Рейтинг: 5.0 /6
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz