ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Навіщо потрібне знання мови? (Твір-роздум у публіцистичному стилі)

Мабуть, не варто перелічувати причини, з яких знання іноземної мови, хоча б базове, стає абсолютно необхідним у сучасному світі. Світ комп’ютерної техніки, економіки, новітня термінологія — скрізь англійська мова. Та й взагалі знання іноземної стало майже обов’язковим, а не просто корисним і бажаним.

Коли ж ідеться про знання своєї рідної мови — тут все має бути ще очевидні­шим. Але багато для кого, на жаль, необхідність таких знань неочевидна. «Наві­що її вчити, я ж і так можу говорити нею», — доводилось мені чути від одноліт­ків. Та думка про те, що гарний розмовний рівень — вершина володіння мовою, повністю хибна.

Починати треба спочатку, тобто з розуміння функцій мови. Комунікація? Так, безумовно. А як же експресивна функція (функція висловлення емоцій), пізна­вальна функція, а ще — магічна і сакральна? Якщо базових знань, тобто відносно великого лексичного запасу (мова ж від народження рідна, слів вистачає), простих синтаксичних конструкцій, мінімальної фразеології достатньо для висловлення повсякденних думок, обміну звичайною інформацією, то для інших функцій та­ких знань вже не досить. Насправді, таке спілкування «на мінімумі лексичних можливостей» нагадує монологи Елочки з «12 стільців» або з мультфільму про Простоквашино — «А я йому його намалюю!»

Зрештою, незнання мови (а невміння будувати правильно складні конструкції, необізнаність у стилях мовлення, невміння розібратися з фразеологією — це не­знання мови! І рідну мови, виявляється, теж можна не знати) робить неможливим повноцінне спілкування. От, приміром, одяг: можна огорнутися в кілька звірячих шкур — і буде тепло, але ж справжній одяг має бути і теплим, і зручним, і елегант­ним, і красивим, і відображати ваш власний стиль, бути оригінальним. Мова — це в певному розумінні одяг наших думок і почуттів. І ваше власне мовлення так само має відображати і власний стиль, і вашу індивідуальність, емоції, інтонації, тонкощі думки — а не тіїїьки інформацію. Примітивне мовлення з лексичними чи синтаксичними помилками — це бідність. Порівнянь може бути багато, але ж факт залишається фактом.

Знання рідної мови підтверджує рівень культури, загальної ерудиції, а ще мов­ні ігри, вірші, загадки дуже розвивають пам’ять і гнучкість мислення. Дуже при­кро буває читати статті на технічну тематику з безліччю помилок. Прикро диви­тися на спіткування в мережі — йдеться навіть не про специфічний електронний сленг, це дискусійне питання, йдеться про тотальну безграмотність (коли люди­на намагається писати звичайною мовою, не використовуючи сленгу, але через кітькість помилок в неї виходить не гірше за найбільші ігрові викривлення мови).

Так чи інакше, мова — не тіїїьки «барвінкова і солов’їна», мова є інструмен­том, який можна і варто використовувати в найрізноманітніших сферах, для вирі­шення найрізноманітніших завдань. Мова по-своєму складна, але підпорядкова­на внутрішній логіці. Ресурси мови невичерпні — і дивно й не розумно нехтувати цими багатствами.

Викладаючи свої роздуми щодо необхідності знання мови, я, здається, так і не відповів однією конкретною реплікою на головне питання. То для чого ж потріб­не знання мови? Знання мови потрібне для життя, адже повноцінне інтелектуаль­не, професійне, духовне життя неможливе без цих знань, без мовної майстерності та уваги до власного мовлення.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 356 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz