ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 39
Гостей: 39
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Мовчання - золото (твір-роздум)

Звертаючись до цієї теми, я раптом збагнув, що навіть поставити проблему для мене не просто, не кажучи вже про те, щоб дати гідну відповідь і навести свої аргументи. Але ж труднощі — не привід відмовитись від міркувань та обговорен­ня, чи не так?

Мовчання — золото. Чи згоден я з цією фразою? Спочатку треба її розтлума­чити. Відмова від висловлювання своєї думки — мовчання, але хіба — золото? Іс­нує безліч ситуацій, у яких мовчання не тільки недоречне, але й непотрібне, на­віть непорядне, злочинне, я думаю, що в цьому висловлюванні малося на увазі вміння дозувати сказане, використовувати слова раціонально, не кидати їх на ві­тер. Мовчання стає золотом тоді, коли слова цінуються на вагу золота. Коли воно пов’язане із роботою духу: не говорити про те, чого не знаєш, не видавати чужих таємниць, не переривати інших, коли вони говорять. Ці нескладні правила роб­лять мовчання цінним і золотим. А є ще ситуація, коли мовчання — насправді золото: коли почуття охоплюють людину, але вона не підпорюється бажанню го­ворити безперервно про те, що непідвладне словам, а мовчить, висловлюючи свої почуття за допомогою погляду, жестів, а головне — реальних дій та вчинків, які цінуються вище від будь-яких пишномовних слів.

Кажуть, якщо ти не розумієшся на справі і мовчиш — ти поводишся розумно, коли ж розумієшся і мовчиш, то поводишся нерозумно. Мовчання має зворотний бік. І іноді ти шкодиш людям тим, що обираєш політику невтручання. Коли тебе просять про пораду, а ти не хочеш радити — бо надто велика відповідальність, хоча ти міг би допомогти, бо володієш інформацією; коли ти можеш застерегти від чогось, а не втручаєшся, — у таких випадках мовчання не просто не золото, а майже злочин!

Виходить, треба вміти і мовчати, і говорити, а головне — треба вміти аналі­зувати ситуацію й приймати правильне рішення. Це просто сказати, але так не­просто зробити! Що може допомогти у цьому виборі? Мабуть, тільки увага до на­вколишнього життя, увага та — головне — повага до людей, що поруч, вміння відрізнити добре від поганого й серйозні принципи й життєві цінності.

Але не завжди проблема мовчання постає так серйозно. Інколи це неважливі, побутові ситуації зі звичайного життя. Немає відповідальності, немає серйозної загрози, твоє недоречне мовчання чи недоречне говоріння не може зашкодити, але це не привід нехтувати правилами ввічливості та розумної поведінки. Мені буває дуже неприємно спостерігати, як молодші переривають старших, коли ті говорять, або навіть коли ровесники у дискусії постійно намагаються не слуха­ти співбесідника, а все торочать своє. Правила ввічливості так само важливі, як і серйозні проблеми морального вибору, бо з них усе починається. Так само не­приємно мати справу з людьми, які не вміють тримати таємниці і люблять пліт- кувати. Тут мовчання буде набагато кращим, ніж поширення приватної, та ще й недостовірної інформації.

Я намагаюся стежити за собою, за власним мовленням, за власними вчинка­ми, адже слова — це теж вчинок. Сподіваюся знайти золоту середину, у якій мов­чання буде золотом, а мої слова будуть так само цінними й розумними, яким бу­ває доречне мовчання.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 525 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz