ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Хто заслуговує на пам’ятник? (Твір-фантазія)

Сьогодні вночі мені наснився дивовижний сон: я був у музеї, на засіданні якоїсь комісії зі встановлення монументів. У комісії були персонажі книжок та фільмів, люди в карнавальних костюмах, казкові герої... Та й атмосфера була там досить фантастичною. Я не встиг, звісно, зрозуміти, що це за музей і що за екс­понати, роздивитися всіх учасників зібрання — уві сні все покрите туманом і важ­ко щось чітко запам’ятати, сконцентруватися на деталях. Проте мій сон мене вра­зив. Головував у комісії якийсь юнак у масці і костюмі, він запитував красивим голосом: «Хто заслуговує на пам’ятник? Я питаю вас, дорогі мої, хто заслуговує на пам’ятник?» Він звертався до кожного, сміявся, і кожен відповідав йому щось. Коли ж черга дійшла до мене, я незрозуміло чому — мабуть, вражений кількіс­тю казкових героїв та літературних персонажів — гучно і чітко відповів юнакові: «Казкар!» На цьому мій дивний сон увірвався.

А зранку, вражений та зачарований незвичайним сном, я подумав: «А дійсно, хто заслуговує на пам’ятник?» І моя відповідь, яку я дав уві сні, здалася мені до­сить цікавою. Недільний ранок я провів у фантазіях — який пам’ятник Казкареві я б встановив, якби й справді від моєї думки щось залежало.

Я бачив багато фотографій оригінальних скульптур та монументів. Тому ідеї роїлися в моїй голові, одна змінюючи одну — елементи того, що мені вже дово­дилось бачити, поєднувались із власними фантазіями, з уривками казок та кіно­фільмів.

Я гадаю, що справжній пам’ятник Казкареві мав би стояти на якійсь тихій ву­личці, де бруківка і гарні квіти на балконах. Монумент я б зробив заввишки на людський зріст або трохи вищим — але не величезну скульптуру, як ставлять на великих майданах. Причина тому одна: в дитинстві казкар, людина, що несе ди­вину і чарівність у наше життя, була ніби рідною, близькою, зрозумілою, схожою на доброго дідуся — саме тому монумент не може бути великим. Він має створю­вати атмосферу дитячої кімнати, затишок. Так от. Казкар сидів би на повалено­му стовбурі дерева, а поруч із ним містилися б книжки, багато великих книжок і невеличка настільна лампа, яку малюють у мультфільмах — схожа на перевер­нуту краплю. Дисонанс (повалене дерево, а поруч книжки і лампа — поєднання домашнього і природного) теж здається мені виправданим: Казкар є одночасно і представником природи, частиною містичних сил навколишнього загадкового світу, і частиною домашнього затишку. Він обов’язково був би вдягнений у дов­гий широкий одяг і капелюх із широкими крисами, а ще мав би бороду і окуляри. Поруч із Казкарем сидів би кіт.

Отаким я бачу пам’ятник Казкареві, ідея якого несподівано навідала мене уві сні. Мама дуже здивувалася моїй розповіді, але похвалила. Я навіть намалював свій «проект»... Звісно, навряд чи він буде колись втіленим, але я мав багато задо­волення вже від того, що міг пофантазувати на таку захоплюючу тему — і дотор­кнутися до казки майже так само, як у дитинстві.

Сьогодні мені подумалося, що існує ще багато персонажів, яким можна було б встановити пам’ятники. Я завів розмову зі своїми друзями, розповівши їм про свою ідею і поставивши їм те ж саме запитання: «Хто гідний пам’ятника?» — і діс­тав багато смішних, дотепних і романтичних відповідей. Виявилось, ця тема ко­рисна не тільки для тренування фантазії, а й для обговорення літератури та кіно. За допомогою уявних монументів кожен висловив свої власні уподобання та уяв­лення про того чи іншого героя. Ми дуже цікаво поспілкувались.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz