ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Кольори та їх символіка (твір-розповідь)

Часто нові знання приходить до нас не з книг чи підручників, а з повсякден­ного життя, від близьких або друзів.

Почалася ця історія з того, що в мене виникло нове захоплення — виготов­лення біжутерії. Фурнітура для сережок чи для намиста коштує досить дешево і продається в більшості магазинів тканин, підбір бусин, підвісок, різних мате­ріалів теж нескладний, а от простір для фантазії відкривається неабиякий. Тим більше, що я можу зробити насправді унікальні речі, які будуть підкреслювати індивідуальність власниці. Одне слово, я була у захваті від того обрію, який від­кривався переді мною: творчість без меж. Та ще й корисна творчість — мої виро­би можна носити, поєднувати з одягом різного стилю та кольору, а не просто по­ставити на полицю. Мама допомагала мені і теж, здається, мала задоволення від дизайну прикрас і їх виготовлення.

Згодом я навіть виробила свій стиль, свій, як кажуть, художній почерк. З цуп­кої проволоки я робила невеличкі круглі чи квадратні каркаси, на які потім на­мотувалися нитки макраме, до цього вплітався бісер чи дрібні намистинки — і виходило просто чудово: оригінально, стримано, елегантно. Одного разу до нас завітала мамина подруга і ми, звісно, не стримались від того, щоб похвалитися їй нашими досягненнями. Вона дуже хвалила мене за вигадку — поєднувати у се­режках нитки, плетіння й бісер, а висловлюючись щодо кожної прикраси, казала: «Оці сережки-мрійниці, а оці оптимістичні, ці замислені якісь». Для мене було незвичним характеризувати речі за настроєм чи характером — вони ж не люди. Я запитала її, за яким принципом вона так каже, як вона виокремлює характер речі, точніше, що створює цей характер — форма, матеріал, що? Мамина подру­га психолог, і вона відкрила мені дещо нове про світ прикрас та й про наше по­всякденне життя. «Колір, — сказала вона, — характер створює колір. Це мова ко­льорів».

Зацікавившись цією темою, я просто засипала її питаннями — і отримувала на них вичерпні відповіді. Мамина подруга розповіла про цілу систему знаків, де знаками виступають кольори. Виходить, ця система реалізується майже в усьо­му — і одязі, в оформленні прикрас, у книжкових обкладинках чи в афішах, в рек­ламі та на телебаченні. Наприклад, червоний колір символізує силу, пристрасть, але й агресію, напад. Жовтий може бути і кольором сонця, і кольором божевіл­ля — залежно від відтінку та контексту. Зелений — колір оптимізму та успіху, фіо­летовий — колір фантазерів та творчих особистостей. Отак, обираючи собі колір, ти не тільки кажеш щось світові про свою натуру, а й можеш впливати на інших людей. «Чому на офіційні зустрічі, на співбесіди ходять у чорному чи темному, поєднуючи з білим або світлими, подібними до білого, відтінками? Бо це кольори

 

стриманості, виваженості, серйозності, — пояснювала Галина Ігорівна. — Уяви, що ти прийшла на співбесіду до серйозної організації і одягла, наприклад, роже­вий костюм. Очевидно, що навіть якщо ти казатимеш те саме, що каже людина, вдягнена по-діловому, перевага буде надана не тобі».

Оце так! Звісно, я думала про те, що є офіційні та неофіційні кольори, але ніколи не замислювалась, що світ кольорів настільки неоднозначний та багато­гранний, що кольори не просто поділяються на офіційні та неофіційні, на темні й світлі, на холодні й теплі, а й кожен, буквально кожен, має власний характер, власне значення, а головне — надсилає навколишньому світові свій сигнал.

Наприкінці розмови мамина подруга порадила мені кілька цікавих статей на цю тему, які я обов’язково прочитаю. А ще, обираючи матеріали для своїх нових прикрас, я дивилась на кольори уважніше і сприймала їх зовсім по-іншому. Те­пер для мене це особливий світ символів, майже окрема мова. Я обрала сірий — колір елегантності, стриманості, таємничості та фіолетовий — колір фантазій та творчості. У своїй новій прикрасі я поєднала їх — і була дуже задоволена резуль­татом. Мама хвалила мене і сказала, що речі, які я роблю, стали ще більш зміс­товними, живими.

Я гадаю, що знання про мову кольорів можуть прислужитися мені не тільки у моєму захопленні, а й у житті. Я обов’язково прочитаю більше літератури про цей дивний світ — світ кольорів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 195 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz