ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад

I.       Балади — найдавніший жанр усної народної творчості. (У сиву давнину балади-пісні супроводжувалися ритмічними танцями. З часом на перший план вийшли епічність і драматизм оповіді. В основі сюжету балади лежать незви­чайні, фантастичні події, а дійові особи, як правило, — прості люди.)

II.     Основні риси, що відрізняють баладу від інших жанрів фольклору.

1.     Форма балади. (Формою балада подібна до ліричної пісні, але, на відміну від пісні, у ній є сюжет, в якому відтворюються вчинки героя, його стосун­ки з іншими людьми, у баладі може бути кілька дійових осіб, стосунки між якими розкриваються за законами епосу.)

2.     Трагізм балад. (Балада — це сумовита лірично-епічна пісня. У ній розпо­відається про надзвичайні події, героїчні випадки, відбувається гостре про­тистояння добра і зла. Балада — це епос нещасливих доль. Визначальна риса цього жанру — драматизм.)

3.     Реалістичність балад. (У баладах фантастичне поєднується з реальним. По­дії, згадані в баладі, відбуваються не в сиву давнину, а зовсім недавно, і всі вони потенційно можливі. Персонажі балад — не казкові герої, а реальні люди. Тут відсутня ідеалізація героїв, гіперболізація їхніх рис чи здібностей.)

III.     Художньо-поетичні засоби балад. (У баладах використовуються метафори, епітети, порівняння, художня тавтологія, синонімічні пари. Характерним є часте вживання пестливих слів, які передають глибокі ніжні почуття героя, його романтизм. Часто зменшувально-пестливі форми слів зворушують чита­чів до сліз.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 178 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz