ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Києво-Печерський патерик» - пам’ятка житійної літератури

«Києво-Печерський патерик» — це оповідання двох монахів, Симона і Полі- карпа, про києво-печерських святих, їхнє життя і чудеса.

Симон написав дев’ять оповідань, Полікарп — одинадцять.

Оповідання Симона засновані на легендах, у яких розповідається про чудеса і святість Києво-Печерського монастиря. Незважаючи на фантастичний характер деяких оповідань, вони цікаві замальовками, що показують монастирський побут XI—XII століть, життя монахів і київських князів.

Симон розповідає про монаха Никона, який потрапив у полон до половців. Кочівники намагалися отримати викуп за полоненого і почали мучити монаха: три роки його били, палили вогнем, різали ножами, морили голодом і холодом. Щоб Никон не втік, половці підрізали сухожилля на його ногах, але чорноризець не тільки сам урятувався, а й іншим допоміг утекти з полону.

В оповіданні «Про Тита священика і Єфагрія диякона» Симон засудив взаєм­ну ненависть двох монахів і пояснив її диявольськими умислами. Тит і Єфагрій настільки ненавиділи один одного, що навіть у церкві не хотіли зустрічатися: коли Єфагрій бачив Тита з кадильницею, то відходив убік, а Тит проходив повз нього, не покадивши на ворога.

В оповіданні «Про чорноризця Еразма» є така цікава деталь: Еразм витратив на церкву своє багатство, а потім почав жалкувати про те, що не роздав усе майно бідним, адже милостиня угодна Богу більше, ніж прикрашення храму. Але Бого­родиця заспокоїла Еразма, пояснивши йому важливість церковної краси.

Симон описав створення Печерської церкви. П’ять оповідань на цю тему славлять Києво-Печерський монастир як релігійну святиню народу. У першому оповіданні описується чудесне зцілення знатного варяга Шимона, який служив Ярославу Мудрому і був тяжко поранений у битві з половцями. У другому і тре­тьому оповіданнях розповідається про допомогу Богородиці під час будівництва храму, описуються чудеса, що відбуваються з художниками, які розписували храм.

Полікарп до оповідань Симона додав те, що йому було відомо про чудеса в монастирі. Він пише про Івана, який тридцять років просидів у печері, закопавши себе по шию в землю, так що не міг поворухнути ні ногами, ні руками. В оповіда­нні про Феофіла Полікарп розповідає, як монах збирав свої сльози, коли оплаку­вав гріхи, у горщик, а після його смерті виявилося, що угодними Богу були лише ті сльози, що пролилися повз горщик і залишилися непомітними.

у другій групі оповідань Полікарпа цікавими є побутові замальовки життя монастиря: гасіння пожежі в пекарні, виготовлення художником фарб, розповідь про Марка, який наказав покійнику самому лити на себе церковне масло, і той із готовністю погодився.

У третій групі оповідань Полікарп розповідає про київських князів і їхнє став­лення до Печерського монастиря.

«Києво-Печерський патерик» — останній твір Київської Русі, написаний до монголо-татарського іга.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz