ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Співвідношення містерійних образів поеми Т. Шевченка «Великий льох» з історичними реаліями

I.      Роль епіграфа у поемі «Великий льох». (Епіграфом до поеми «Великий льох» Шевченко взяв Псалом 43, у якому засуджується «поругание» всього сущого навколо нас. Поет, взявши епіграфом уривок із Псалма, налаштовує читача на роздуми про суще, про роль людини і її дій в історії світу.)

II.     Триєдиність у містерії «Великий льох».

1.     три душі-пташечки. (Три душі Бог не пустив у рай за гріхи, що вчинили вони в земному житті, і перетворив їх на пташечок.

Перша пташечка — Пріся росла гарною дівчиною, яку всі любили і віта­ли. Якось у неділю вона побігла до криниці і з повними відрами перейшла дорогу Богдану Хмельницькому, який із старшиною їхав на Переяславську раду присягати Москві.

Друга пташечка, як була дівчиною, напоїла коня цареві московському, коли він їхав із Полтави в Батурин, щоб знищити гніздо Мазепи.

Третя пташечка була ще дитиною у сповиточку, «Як їхала Катерина // В Канів по Дніпрові». Дитина глянула, усміхнулася і померла.)

2.     Три ворони. (На гору посеред лісу прилетіли три ворони і стали хвалитися, що вони зробили.

Перша ворона передушила шість тисяч душ на одній версті, коли будували залізницю між Петербургом і Москвою; друга спалила Польщу з короля­ми, Батурин, згноїла тисячі козаків у Петербурзьких болотах; третя ворона вибудувала кріпосницький лад, розплодила, як тих вошей, дворянство.)

3.     Три лірники. («Один сліпий, другий кривий // третій горбатий» — це три лірники, які йшли в Суботів про Богдана співати. Вони притомилися, по­сідали в холодочку і завели розмову про Ясси, про Жовті води і про Берес­течко і про льох, що розкопують москалі.)

III.     Роздуми поета про долю України. (Три душі-пташечкн потраплять у рай, як розкопають москалі великий льох. Ведуть москалі розкопки, шукають геть­манських скарбів, а знаходять могили. Там, на високій горі, в селі Суботові стоїть домовина України. Шевченко засуджує рішення Богдана Хмельницько­го про злуку з Москвою, яка тепер копає козацькі могили, а на святу землю насадила фаворитів Катерини.

Остання строфа містерії — це звернення до гетьмана, який усе оддав прияте­лям, а ті перетворили квітучий край на домовину. Та вірить поет, що

Встане Україна.

І розвіє тьму неволі.

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі Невольничі діти!..)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 149 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz