ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Шевченкова «живописна Україна»

Коли Шевченко подорожував Україною, у нього виникла думка створити проект, який будив би національну свідомість земляків. Митець був романтиком, гуманістом, ідеалістом, а тому вірив, що мистецтво може зробити людські душі моральнішими і чистішими. Після відвідин Чигирина й Суботова Шевченко ви­рішив створити і видати альбом малюнків під єдиною назвою «Живописна Укра­їна». Ці малюнки мали ілюструвати історію України, представити національні звичаї, пам’ятки культури й архітектури. На гроші, зароблені цією працею, Шев­ченко мріяв викупити своїх братів і сестер із кріпацтва. Цю ідею гаряче підтрима­ла княжна Варвара Рєпніна.

Перебуваючи на Україні, Шевченко змалював із натури пам’ятки історії: Виду- бецький монастир, види Чигирина, Суботова, Батурина — руїни колишньої слави, місця, де проходили козацькі битви і резиденції героїв тих змагань. Шевченко писав сюжетні картини: «Дари в Чигирині 1649 року», «Старости», «Судна рада», «Казка», «Печерська криниця». Щоб мати змогу швидко видати роботи, Шевченко освоїв техніку офорту, яку в Академії не викладали. Перед здивованими очима любителів живопису постала жива, справжня Україна. Ось прийшли до гетьмана посли сусід­ніх держав із дарами. Сидить сивобородий боярин, стоїть поважний турок у чалмі із кинджалом за поясом, у дальній освітленій кімнаті видніється постать вельможно­го польського пана, який прислухається до ради козацьких полковників. Обличчя послів задумані й стривожені: вирішується, кого обере Україна своїм союзником.

А ось уже зовсім інша картина. До дівчини прийшли старости, яким уже пов’язали рушники, а майбутня наречена подає жениху хустку. Біля стіни стоїть зажурена мати: дочка виросла, йде заміж, а мати хвилюється за майбутнє своєї ди­тини в чужій родині. Суворий батько сидить за столом, важко поклав натруджені руки перед собою. Два браві свати гордо випнули груди: вони вправно виконали своє завдання, висватали гарну дівчину. У відкриті двері заглядають цікаві сусід­ки. Буде весілля, буде свято, буде гостина для рідні й сусідів, а поки що цокотухи розглядають, які рушники надбала дівчина.

На малюнку «Судна рада» Шевченко зобразив картину сільського життя: по­важні жителі села зібралися біля хати, щоб обговорити вину односельця, який стоїть перед ними, заклавши руки за спину. Уся його постава, гордо піднята голо­ва ніби говорять про те, що він не визнає своєї вини.

На наступному малюнку зображена зустріч солдата зі Смертю, яка занесла над служивим свою косу. Але солдат не боїться старої карги, спокійно сидить, курить люльку, а поряд із ним стоїть його вірна зброя, якою він не раз відмахувався від смерті. Оддалік стоїть ще один солдат і спокійно жде закінчення діалогу між сво­їм товаришем і тою, яку не раз і сам бачив у бою.

Шевченко із завзяттям узявся за нову справу, багато працював, але його не­практичність у справах не дозволила завершити задумане.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz