ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 43
Гостей: 43
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Княжна Варвара Рєпніна - найвідданіший друг Тараса Шевченка

Подорожуючи Україною, в середині жовтня 1843 року Шевченко приїхав до Яготина, щоб написати копії з портрета князя Миколи Рєпніна. Старі князі мали жонатого сина Василя й дочку Варвару, якій тоді було тридцять п’ять ро­ків. Княжна була незаміжня, бо свого часу мати не дозволила їй побратися з мо­лодшим братом поета Баратинського, ад’ютантом князя Рєпніна. Це нещасливе кохання стало незагойною раною в серці княжни Рєпніної і зробило її сентимен­тальною. Зламане особисте життя її було безрадісне, розраду княжна знаходила в містичній літературі, якою тоді зачитувалося багато людей.

Ще до зустрічі із Шевченком княжна Варвара чула про поета багато цікавого, знала про його безрадісне дитинство і юність. Коли князь Василь познайомив сес­тру з Шевченком, він видався княжні простою людиною і одразу зробився в домі Рєпніних своїм, одним із тих, кого приємно бачити й чути.

Стара княгиня Рєпніна хворіла на очі. Гордовита і владна онучка гетьмана Ки­рила Розумовського радо приймала гостей, але воліла більше перебувати у сво­їх покоях. Старий князь, чоловік глибоко освічений, розумний і привітний, теж більше проводив час у своєму кабінеті. Душею старого гетьманського дому була княжна Варвара, яка ненавиділа кріпацтво і намагалася допомогти всім убогим і нещасним.

Зустріч із Шевченком вирвала княжну Рєпніну з одноманітного життя. Поет був середнього зросту, але міцної статури. Широкі плечі й легка сутулість надава­ли його постаті особливого характеру. Звичайне, на перший погляд, обличчя ча­рувало співрозмовників, а виразні сірі очі підкорювали людей дивною добрістю і незвичайним розумом.

Настав час, коли княжна сказала собі, що Шевченко — «вибранець її серця». Вона зізнавалася в автобіографічній повісті, що «коли б бачила з його боку любов, то, може, відповіла б йому й пристрастю». Характеризуючи Шевченка, княжна пи­сала, що він «був поет у всій широчині цього слова: віршами своїми він покоряв усіх, він витискав із очей своїх слухачів сльози ніжності і співчуття, він настроював душі на високий діапазон своєї ліри, захоплюючи всіх; він притягав до себе старих і молодих, холодних і палких. Читаючи свої чудові твори, робився він чарівливий; музичний голос його переливав у серце слухачів усі глибокі почуття, що владно па­нували тоді над ним самим. Він був обдарований більше, ніж талантом, — йому да­ний був геній, і чутлива й добра душа його настроювала його ліру на високе й святе».

Княжна Варвара покохала Шевченка і не змогла вберегти таємницю. Стара княгиня, дізнавшись про почуття дочки, суворо вичитала її, але княжна зауважи­ла, що колись мати зруйнувала її щастя, а тепер вона, маючи тридцять п’ять років, може розпоряджатися власним життям сама.

Звичайно, Шевченко розумів почуття княжни, але він не кохав її. І не різниця у віці в п’ять років чи в соціальному стані була причиною цього. Він глибоко по­важав княжну як сестру і близьку по духу людину, але серцю не накажеш — поет не кохав княжну.

Прощаючись, вони домовилися залишатися друзями, і, їдучи з Яготина, Шев­ченко знав, що покидає тут справжнього друга, який не зрадить його у найтяжчі хвилини життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 165 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz