ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 50
Гостей: 50
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Феномен Пантелеймона Куліша

Степан Томашівський, один із найвидатніших істориків України, писав: «Се­ред безлічі прославлених батьків народу, якими обдарувала нас історія XIX сто­ліття, є одна постать самітна, яка не зазнала благовонних кадил громадського по- читання й візантійської чоломбитности ні за життя, ні по смерті, дарма, що ся постать висока і далеко перевищує пересічного національного святого всіх україн­ських земель. Це П. О. Куліш. Людина найменше популярна, найменше оцінена і, мабуть, найменше зрозуміла в усьому українському письменстві. Наче другий Іван з Вишні, анахорет за життя, радо промовчуваний по смерті».

Пантелеймон Куліш завжди сміливо і щиро висловлював свою думку, міг по­стояти за неї, хоч як вона не подобалась би загалу. Він мав дар сприймати істину просвітленим, мудрим серцем, ніколи не відступав від правди, тому й був духовно самотнім усе своє життя.

Пантелеймон Куліш — унікальна постать. Він проявив себе як визначний прозаїк, поет, драматург, перекладач, критик, публіцист, літературознавець, етно­граф, фольклорист, мовознавець, педагог, історик, філософ, культуролог, релігіє- знавець, соціолог, політолог, художник, видавець, громадський діяч, організатор національної культури.

Ще в юності Пантелеймон Куліш без учителя опанував шість європейських мов, щоб читати іноземні книжки. Куди доля його кидала, за таку роботу і брав­ся. Замолоду вчився грати на скрипці, а потім столярував і зробив своїми рука­ми гарну скрипку; виготовляв меблі, які охоче купували навіть у столичні пала­ци. Сам спроектував і власними руками спорудив будиночок. Якось не було в селі коваля, то Куліш намірився взятися за молот. Та найголовнішою справою у його житті була література, культура і мистецтво. Але часто це заняття не давало мож­ливості матеріально забезпечити себе і кохану дружину, і Пантелеймон Олексан­дрович змушений був неодноразово іти на державну службу, де швидко досягав висот. Усе, за що брався Куліш, не становило для нього труднощів, а на заробле­ні кошти він організовував видавництва, які були збитковими, але хоч на півроку просували вперед українську культуру вперед.

Розумні, освічені, культурні люди імперії любили й поважали Куліша, але ім­ператори ставилися до нього з підозрою, вважаючи ворогом держави за те, що по­над усе він любив Україну.

Якось ще в гімназії вчитель алгебри за невивчений урок намірився поставити Куліша на коліна, а той заявив, що тоді закине алгебру навіки. Учитель домігся свого, а Куліш підвівшись з колін, дійсно більше ніколи не вчив алгебри. Життя його так і не переробило: який був у гімназії перед учителем алгебри, таким і за­лишився до смерті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 170 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz