ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Зображення народного побуту і звичаїв в оповіданні Марка Вовчка «Максим Тримач»

Марко Вовчок стала знаменитою у 24 роки, коли Пантелеймон Куліш видав її першу книжку «Народні оповідання». Здивуванню літературного Петербурга не було меж: як така молода і чарівна жінка може так глибоко розкрити характери героїв, знайти слова для відтворення соціального устрою і сказати про це природ­ною, непідслуханою мовою.

Поруч з оповіданнями про життя селян-кріпаків Марко Вовчок пише низку творів, у яких зображує народний побут. Одним із найяскравіших творів цього циклу є оповідання «Максим Тримач».

Дія в оповіданні відбувається в час, «як панувала на Вкраїні удвійзі Польща і Московщина». Кордони між державами не дуже пильнувалися, «то Дніпром руч- чіші люди перевозили всяке добро, не оплачуючи: шовки, оксамити, парчі суто- злоті, пахучі шафрани й крами дорогії, в барильцях щире золото й срібло».

У хуторі над Дніпром хазяйнував козак Максим Тримач. Марко Вовчок звер­тає увагу читача на одяг героя. «Ходив у жупанах, та в сап’янцях, та в атласах». Коли люди питали, чому він вирядився, наче пан, Максим, сміючись, відповідав, що і їм радить носити такий одяг, триматися гордо, адже годі вже панам підстав­ляти шию, а він буде їсти, пити, одягатися, як годиться вельмишановному пан­ству.

Максим розуміє, що іноді й одяг робить людину іншою, примушує поважати в собі особистість.

Головний герой і в поведінці зберіг козацький звичай допомагати односель­цям, виручати їх. «Колись шляхтич зайняв козаче поле, то він і хату його спалив, і попіл розвіяв, і самого протурив за Дніпро».

Максим був удівець і жив із двома дочками. Старшу Катрю сватали замож­ні люди, але на Україні був звичай віддавати дочку заміж за того, кого вона обе­ре сама. Єдину умову поставив батько: не віддасть Катрю за бурлаку, невільного хлопця, який не має хати.

Звичайно ж, в Україні траплялися випадки, коли батьки силоміць віддавали дочку за нелюба. Але, як правило, дівчата самі обирали собі судженого. Напри­клад, у Росії батьки не цікавилися, за кого хоче йти їхня дитина, а примусом від­давали дочок заміж.

Українські дівчата до весілля могли зустрічатися із хлопцями на гуляннях і ве­чорницях, самі обирали собі пару, а батько мусив чекати, поки донька закохається і зробить свій вибір. Ось і Катря вибрала козака Семена, який возив батьків товар з-за Дніпра. Йшлося до одруження, але під час бурі на Дніпрі Семен загинув. Ка­тря не змогла пережити втрати свого кохання і кинулася «на самий глиб» Дніпра. Перед смертю дівчина сплела весільний вінок із запашних трав і квітів, як це ро­бить кожна наречена в Україні перед весіллям.

У невеликому оповіданні Марко Вовчок зуміла розкрити перед читачем бага­то з того, як жили українці, у що вірили, які риси характеру народу були визна­чальними.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz