ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Ходи тільки по лінії найбільшого опору - і ти пізнаєш світ» (І. Багряний)

Іван Багряний усім своїм життям доводив правдивість слів, що стали його життєвим маніфестом. Він говорив, що пізнати світ людина має на власній шку­рі, а пізнавши його, пізнає себе. Ось тоді вона не понесе ніколи свою душу на ба­зар, бо душа буде цінніша за Всесвіт. І не знайдеться в цілому світі того, хто зміг би її купити.

Іван Багряний ще молодим кинув виклик тоталітарній системі. «З походження я — українець, справжній український плебс», — писав Іван Багряний. І вже самі ці слова могли бути викликом системі, яка боролася за те, щоб на шостій частині суші існувала лише одна нація — «радянська».

Ще підлітком Іван бачив, як червоноармійці замордували його дев’яносто дворічного діда, однорукого пасічника, тільки за те, що був заможним селянином і виступав проти комуни. А дідового сина, рідного Іванового дядька, вбили за те, що він був у війську Симона Петлюри. Тоді ще Іван не знав, що ця жорстока розправа була прелюдією до всього його життя.

У 18 років Іван Лозов’ягін (справжнє прізвище Багряного) відчув, що його по­кликання — література, те божественне ремесло, в якому він зможе реалізувати себе. Писав вірші, сценарії, повісті. Але сіра, убога дійсність не давала задоволен­ня. Навчаючись у Київському художньому інституті, пише поезію «Туман», у якій кожне слово мало таємний смисл:

Щоб оцей туман та сніги поїв.

Цей важкий туман, нерозгаданий.

Впав на груди піль, на печаль гаїв.

Впав на тихий сад, на окрадений.

1929 року Багряний власним коштом видав поему «Аує Магіа», яка зразу ж була конфіскована владою, а сам автор став об’єктом пильної уваги ДПУ. Над го­ловою гриміла гроза тотального ворожого терору. У Харкові, коли йшов у гості до знайомих, його затримали, допитали, та поки що відпустили. Письменник розу­мів, що це затримання — лише перша ластівка, але не покинув писати. 16 квітня 1932 року двадцятип’ятилітнього митця заарештували, спровадили в харківську тюрму, допитували, вимагали зізнання у контрреволюційній діяльності, приму­шували назвати спільників, але Багряний не відмовився від своїх переконань, ви­стояв і, як багато його попередників, загримів на Далекий Схід. Перебуваючи в Хабаровському краї, він зустрів знайомих митців, які були заслані раніш. Тут, на березі Берінгової протоки, виник задум роману «Тигролови».

Виснажений, змучений, з підірваним здоров’ям, через кілька років Багряний повернувся на Україну. І знову арешт, слідство, допити, тортури, в’язниця... Баг­ряний вистояв, а із тюрми виніс на волю документальні свідчення проти страш­ної сталінської машини і розповів про побачене та пережите в романі «Сад Гет- симанський».

Війна застала Багряного на лікарняному ліжку. У 32 роки він став інвалідом. Коли ж фашистів погнали на захід, колишній в’язень сталінського ГУЛАГу не за­хотів залишатися в СРСР. Разом з іншими втікачами він опинився спочатку в За­хідній Україні, а потім у Європі. І скрізь, куди б не кидала його доля. Багряний не полишав мрії про незалежну Україну. Хворий на відкриту форму туберкульозу, цукровий діабет, серцеву недостатність, він писав повісті, романи, памфлети, за­ймався політичною діяльністю, організовував літературні й молодіжні спілки, шу­кав шляхи боротьби з комуністичним режимом і послідовно відстоював ідею віль­ної, демократичної, суверенної України.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 215 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz