ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Кальдерон - син величного століпя

Дослідники та літературознавці говорять, що XVII століття — це «століття без назви». Але примхливий нащадок епохи Ренесансу і попередник епохи просвіт­ництва дав світові нові ідеї щодо влаштування цього світу і людського життя. Та­ким саме примхливим він був у створенні стилів у мистецтві, літературі й архі­тектурі. Простоту і цілісність у мистецтві доби Відродження змінили пишність, складність, урочистість бароко.

Характерним представником епохи бароко в іспанській літературі став видат­ний драматург Педро Кальдерон де ла Барка Енао де ла Барреда-і-Ріаньо.

Кальдерон народився 17 січня 1600 року в столиці Іспанії Мадриді в сім’ї сек­ретаря королівського казначейства дона Дієго Кальдерона. У вісім років хлопчи­ка віддали на навчання в єзуїтську школу, після закінчення якої Педро вступив до університету, де вивчав право, готуючись до духовної кар’єри. Та йому так і не пощастило здобути освіту, бо після смерті батьків у родині виникли чвари через невеликий спадок.

Педро покинув університет і воював на півночі Італії та Фландрії, жив при дворі. Ще в університеті він отримав премію на поетичному конкурсі. Сам Лопе де Вега схвально відгукнувся про сонет Кальдерона і вмістив поезію у свою збір­ку. Та справжнє визнання Кальдерон здобув, коли звернувся до драматургії. Фі- ліпп IV дав митцю звання королівського драматурга, посвятив у лицарі Ордену Сант-Яго, всіляко сприяв тому, щоб п’єси Кальдерона йшли в театрах Іспанії. Після смерті короля Філіппа IV драматург став настоятелем кафедральної церкви.

Про приватне життя Кальдерона відомо лише те, що він переніс багато не­щасть: кохана дружина, маленький син і два брати померли. Письменник жив усамітнено, 1651 року прийняв духовний сан, був настоятелем собору Нових Ко­ролів у Толедо, потім особистим капеланом короля.

Відомо 220 п’єс Кальдерона. Це комедії, драми, ауто, інтермедії. Збереглося декілька романсів, сонетів та дві поеми. У кожному творі Кальдерон намагався звертатися до висвітлення життєвих явищ за допомогою конкретних деталей, роз­кривав індивідуальні особливості своїх героїв. Найбільшу славу Кальдерону при­несли 50 п’єс. Це філософські, релігійні, біблійні, міфологічні, історичні драми. Вони слугували оновленню театру, їх зміст був зрозумілий численним глядачам і з суспільної верхівки, і з народних низів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz