ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Особливість прийомів і засобів у створенні образів у ліричних творах Кальдерона

У XVII столітті Іспанія, одна з небагатьох європейських країн, пережила роз­квіт культури і мистецтва. Державні церемонії — виходи і прийоми королів, ко­ронації, бали, нагородження, суди, публічні страти, хрещення дітей, весілля, по­хорони — виконувалися за встановленим сценарієм і перетворювалися на пишні видовища. Життя, що вирувало в Іспанії, давало безліч сюжетів майстрам пера, серед яких чільне місце посідав видатний поет і драматург Кальдерон.

У кожному творі Кальдерон відмовляється від примітивного, декларативного оптимізму. Його оптимізм трагічний, але світ, який зображує цей поет, є прекрас­ним. Серед усіх поетичних прийомів і засобів Кальдерон віддає перевагу різно­барвній барочно-декоративній образності.

Світ, намальований ним, наповнений яскравими фарбами, світлом. Космос його творів схожий на килим із рослинними орнаментами, казковими птахами, і над усім цим сяє зірками нічне небо. Є у цьому яскравому Всесвіті місце і для людини, яка здатна осягнути свою неповторність, має честь і достоїнство, цінує свободу вибору.

Психологічний стан своїх героїв Кальдерон позначає гіперболічно — як край­нощі емоційного світу людини.

Основну увагу Кальдерон приділяв написанню драм, але починав свою твор­чість з ліричних творів: сонетів і романсів. Саме за сонет він у двадцять років здо­був свою першу премію і визнання геніального співвітчизника Лопе де Вега.

Тематика ліричних творів Кальдерона різна. Читача не залишають байдужим різноманітні прийоми і засоби у створенні образної системи творів. Особливо вражає їх метафористичний смисл.

У вірші «Сліпий» літературний герой розповідає про сліпця, «який і серед сон­ця сяйва не розрізняв обрисування співбесідника свого». Якось увечері сліпий ішов вулицею, тримаючи в руці запалений віхоть соломи. На здивоване питання перехожого: «Нащо тобі світло це, раз в очах невидячих лице?» сліпий відповів, що хтось зрячий побачить вогник, який, «не розсіявши моєї темноти, освітить для людей мене».

у цьому невеликому вірші Кальдерон, використавши діалог, розповів цілу іс­торію життя незрячої людини, яка хоче заявити світові про своє існування. Хай він не бачить людей, але люди мають бачити його і дати дорогу, і не перешкоджа­ти йти своїм шляхом.

Діалог у вірші «Щедрість» між «злиденно вбраним» ученим Терпандром і ке­сарем Олександром, який, «прагнучи благородно примирити багатство і геніаль­ність, нагородив... поета подарунками...», дає можливість письменникові висло­вити власне ставлення до багатства й щедрості. Кесар обдарував мудреця, але вчений на це сказав, що Олександр має бути йому вдячний, адже його бідність викликала щедрість, отже, вона щедра сама.

Тематика творів, у яких відбувається діалог між ліричними героями, різнома­нітна, як різноманітне саме життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 166 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz