ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Жало мольЕрівської сатири

Багато років Мольєр мандрував разом із театральною трупою містами Франції і завжди цікавився життям людей, їхньою психологією, інтересами, мовою, мрія­ми і сподіваннями. Кожен день приносив щось нове, а невтомний сатирик запи­сував побачене, щоб потім відтворити у своїх комедіях.

Розглядаючи комедію «Міщанин-піляхтич», уважний читач зверне увагу не тільки на образ головного героя пана Журдена, який будь-що хотів стати шлях­тичем, а, в першу чергу, на образи графа Доранта і маркізи Дорімени. На мою думку, саме проти них спрямоване жало мольєрівської сатири. Звичайно, пан Журден — обмежений, захоплений безумною ідеєю домашній тиран. Але його за­хоплення «вищим світом» породжене згубним впливом аристократа графа Доран­та. Це він розпалює честолюбство Журдена, щоб легше було оббирати його. Прос­такуватий Журден викликає жаль, а ось високородні Дорант і Дорімена — огиду, бо вони прагнуть скористатися багатством наївного буржуа.

Граф Дорант лестить Журдену, вихваляє його смак, запевняє його у своїй дружбі, але все це він робить з однією метою — видурити якомога більше гро­шей у довірливого міщанина. Звичайно ж, граф не збирається віддавати позиче­не. Пані Журден розгадала його наміри і попереджає чоловіка: «Цей панок робить з тебе дійну корову... Він не заспокоїться, поки не пустить тебе з торбами». Та пан Журден не може відмовити такій високій особі, адже граф запевнив, що нині вранці він говорив про свого друга в королівській опочивальні.

Граф Дорант використовує зацікавленість пана Журдена маркізою Доріменою. Він передає їй цінні подарунки Журдена, забуваючи сказати, від кого вони, запро­шує маркізу на бенкет, влаштований буржуа, і знову бреше і викручується, коли мова заходить про того, хто заплатив за багатий стіл, музикантів і балет.

Маркізі Дорімені добре відомо про статки графа, але вона удає, що не знає про це, бере подарунки, радіє сюрпризам, дивується з розкоші всього, що для неї влаштовує граф. Лицемірство цієї аристократки не має меж.

Для цих двох представників «вищого» світу питань порядності, чесності, мо­ралі не існує. Егоїзм, жадібність, бундючність — ось ті риси аристократів, проти яких спрямоване найгостріше жало мольєрівської сатири.

Користуються можливістю заробити грошей і вчителі, які навчають Журдена танців, музики, гарних манер, але не досягають успіху: міщанин, який мріє стати шляхтичем, так і залишається неотесаним, пихатим і грубим.

Розсудлива дружина Журдена все бачить і намагається довести чоловікові, що його поведінка викликає тільки сміх, а всі, кого він запросив у дім, оббирають його. їй соромно, що чоловік, який багато років був добрим хазяїном, почав мрі­яти про те, щоб стати шляхтичем: «А мені так совісно дивитись, яку ти моду за­вів. Власної оселі не пізнати. Можна подумати, що в нас щоденно свято: з самого ранку, тільки й знай, грають на скрипках, пісні співають — сусідам і тим спокою немає».

Навіть маркіза Дорімена вражена розкішшю прийому в домі Журдена: «Дю- рант! Що я бачу? Та це ж справжній банкет!»

У комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр висміяв не стільки недолугі потуги Журдена стати нарівні з родовитими шляхтичами, скільки жалюгідність аристо­кратії. Драматург доводить, що підступна людина може бути розумною, мати ви­соке становище у суспільстві, але в житті завжди перемагають лише чесноти.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 184 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz