ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Універсальність генія Ґете

На тлі трагічного життєвого шляху багатьох письменників Йоганна Вольфган- га Ґете можна назвати щасливчиком. Доля не тільки наділила його рідкісним на той час довгим віком, а й поставила в доволі комфортні зовнішні умови. Йому пощастило народитися не підданим якогось дрібного деспота, а громадянином вільного імперського міста Франкфурта-на-Майні, у сім’ї, яка посідала високе і почесне місце. Батько мріяв, щоб улюблений син став юристом, але, вступивши до Лейпцігського університету, ґете захопився поезією і театром. Невідомо, куди б його завело це захоплення легкою, невибагливою, кокетливою творчістю мало­відомих французьких поетів, якби не хвороба і необхідність на півтора року по­кинути студентство. Час, проведений у батьківському домі, був для Ґете часом духовного перелому, різноманітного читання і філософських пошуків. Відповідь на питання, що хвилювали його, Ґете намагається знайти у філософських працях класиків літератури, в аналітичних описах світу і природи, в історії релігії, у вчен­нях метафізиків і містиків.

Повернувшись до навчання, Ґете закінчує університет, захищає дисертацію, займається адвокатською практикою, але всі його помисли спрямовані на літе­ратуру, на творчість. Він мріє написати драму про видатну людину, про сильну особистість, яка здатна повести за собою тисячі людей. Ці мрії він втілює в нова­торських одах (або гімнах), написаних вільними римами. Найяскравішим є твір «Пісня в бурю». Мандрівник важко пробиває собі шлях через бурю і грозу. Ця сильна особистість відчуває радість у боротьбі із силами природи, переборює свої страхи, рівняє себе з богами, кидаючи їм виклик.

У «Пісні Магомета» пророк символізує гірський потік, який підхоплює міл­кі ручаї і джерела («своїх братів») і несе їх у обійми «вічного батька — океану».

У Страсбурзі молодий поет пережив і велике кохання до простої, наївної дочки пастора Фрідеріки Бріон, яке вилилося в чудову поезію.

Початок творчого піляху геніального німецького поета Ґете пов’язаний із своє­рідною літературною течією, представники якої виступали під девізом «Буря і на­тиск!» Вони розглядали геніальність як засіб, який дозволяє відтворювати життя емоційно і пристрасно, і називали себе «штюрмерами». Поети-штюрмери мріяли бути рупором природи, її голосом, ґете були близькі ці ідеї, адже він так мріяв зли­тися зі стихійними силами природи, але поет уникав крайнощів штюрмеровської естетики і намагався виробити свій стиль, реалізувати свої ідеї пізнання світу, відо­бразити власні естетичні погляди. Поет звертається до класичних форм античного мистецтва, він виважено проявляє свої симпатії і антипатії під час соціальних заво­рушень, адже до думки такого масштабу прислухалися бідні й багаті, селяни і герцо­ги. У кожному творі Ґете доводить, що добро породжує добро, а зло — хаос і смерть.

Із часом на місце свободи почуттів до поета приходить радісне відчуття життя, де має панувати розумний порядок. Разом із тим, у багатьох його творах звучить мотив, що страждання об’єднує людей, колективно пережитий трагічний досвід робить людину сильнішою.

Пошуки нових тем і форм послужили появі твору «Фауст», який ґете писав протягом шістдесяти років.

Генію ґете властива універсальність. У слові він зумів відтворити різні істо­ричні епохи, виразити найсильніші почуття, розгадати таємниці людської душі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz