ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Історія створення і композиція трагедії «Фауст» Ґете

Повний текст «Фауста» складається з двох частин, присвяти й двох проло­гів. Перший варіант першої частини твору написано 1773 року, а завершив Ґете роботу над трагедією за рік до смерті. Отже, протягом майже шістдесяти років письменник то інтенсивно працював над твором, то надовго кидав цю роботу.

Перша частина твору є насправді лише «Прафаустом» із простим сюжетом: учений-геній розчарувався в книжкових знаннях, прагне чуттєвих утіх, закохуєть­ся в чарівну дівчину і губить її своєю любов’ю.

Звичайно ж, перша частина не відтворювала увесь масштабний задум письмен­ника. У ній ще багато чого від фольклору.

Минав час, а друга частина не з’являлася. Дехто вже почав говорити, що Ґете постарів і не здатен завершити свій унікальний твір. Тим більше, що й сам пись­менник уже підготував для нащадків план-конспект другої частини «Фауста», щоб показати цікавим, як розгорталися події і чим мав завершитися твір. На щастя, до немолодого поета прийшло натхнення і він зміг протягом шести років працювати над продовженням «Фауста».

Друга частина трагедії значно більша за першу, адже в ній реалізується основ­на ідея твору: спокуси Фауста. Він перебуває при імператорському дворі. Цісар звертається до Фауста за порадами, але Мефістофель стоїть поряд і, удаючи із себе блазня, готовий пояснити будь-яку заплутану справу і вдовольнити будь-які за­баганки, потішаючись із можновладців. Усі його поради тільки шкодять державі, розорюють і так бідну, охоплену кризою країну. Наступний основний епізод — матеріалізація античної красуні Гелени Спартанської і шлюб Фауста з нею. Цей епізод наповнений символами і алегоріями.

Третій, основний, епізод став заключним в історії Фауста. Учений отримує землю біля моря. Цісар подарував її Фаусту за те, що за допомогою Мефістофеля той виграв бій із ворогом. Неправдою здобув він перемогу і землю, на якій хотів створити нове суспільство без насилля і зла. Фаусту здається, що в цьому сенс його життя. Турбота осліпила його, а тому єдину втіху — брязкіт лопат, він сприй­має як створення нового світу. Фауст мріє осушити гнилі болота, на місці яких «Простеляться лани широкополі. Стада рясні заграють на роздоллі. Круті горби зведе трудящий люд. Укриє їх узорами споруд — І заживе в цім краї, як у раї...» Сліпий Фауст не здогадується, що лемури вже викопали йому могилу, а підступ­ний Мефістофель чекає його останніх слів. І ось вони прозвучали. За домовле­ністю, яку Фауст уклав з дияволом, душа вченого-мага має навіки залишитися в пеклі, але Бог не допустив цього: ангели рятують безсмертну душу Фауста, який грішив, помилявся, слухав поради спокусника, але ніколи не був байдужим, ішов уперед, щоб пізнати Всесвіт і себе.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 263 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz