ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Одухотворення явищ природи в «Книзі пісень» Г. Гейне

«Книга пісень» — четверта збірка видатного німецького поета Генріха Гей­не. Вона принесла йому світову славу. До цієї збірки ввійшла частина творів із попередніх книг і нові вірші, які були розміщені так, що вийшов цілісний твір про безнадійно закоханого юнака. «Книга пісень» має автобіографічний характер, адже численні вірші були навіяні нерозділеним коханням Генріха Гейне до кузи­ни Амалії, а потім до її молодшої сестри Терези.

«Книгу пісень» часто називають романом чи повістю у віршах. «Юнацькі страждання», «Ліричне інтермеццо», «Знову на Батьківщині», «Північне море» — це чотири частини збірки. У них відтворено історію духовних пошуків юнака. Основний мотив твору — це нерозділене кохання самотнього героя. «Книга пі­сень» — драматична книга.

У віршах частини «Юнацькі страждання» тема нещасливого кохання забарвле­на в темні романтичні кольори. У вірші «Я виплатив виїсуп, чого ж ти чекаєш?..» герой склав угоду з чортом: він платить йому кров’ю серця за щастя кохання, а чорт на шабаші відьом вінчає його з коханою дівчиною. Любов за домовленістю втрачає свій романтичний ореол, адже навколо неї вирує пекло реальності, не да­ючи їй розцвісти.

Кохання у віршах Гейне — співучасник життя, ось тому любовна тема постій­но перегукується з темою природи.

Пишучи про романтичні почуття, Генріх Гейне звертається до природи, оду­хотворяє її: кожна пташка співає тільки про любов, квіти, свіжі трави несуть свої скарби закоханому серцю, квітка лотос боїться, «як сонячне сяйво йде. Ясне чоло схилила і ночі замріяно жде».

Найромантичніший твір Генріха Гейне — це вірш «Чому троянди немов не­живі...» За допомогою риторичних питань літературний герой передає свою роз­губленість від того, що кохана покинула його. Любов живе у серці героя, і він звертається до коханої із промовистим «Чому?» Перед ним мов неживі троянди, фіалки мовчазні, блакить дзвенить і співа гірко, «холодне сонце поля// В задумі похмурій мина», земля «пустельна// І сіра, мов труна». Рефреном звучить розпач­ливе «Чому?» Троянди, фіалки не радіють життю, сонце не гріє землю, бо поми­рає кохання.

Одухотворюючи природу, Генріх Гейне передає внутрішній стан ліричного ге­роя. Він мріє про кохану, сподівається на щастя — і «казковий давній ліс» чарує своєю красою, «...лунають дивні звуки: То — соловейко про любов І про любов­ні муки». Та в кожному вірші збірки лунають сумні мотиви: кохана не відповідає взаємністю, — і тьмяніють яскраві фарби розлитої навколо краси.

Ліричні твори Гейне ніби наповнені музикою, природа в них живе, співає, мі­ниться. Вірші лірика дивували і захоплювали композиторів, які створювали музи-

ку на слова Гейне, адже поет писав про вічне, про те, що близьке кожному сер­цю романтика: про велике, неземне кохання, про природу, яка живе і змінюється, ніби підлаштовуючись під почуття кожного з нас.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 268 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz