ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Пушкін - геній-трудівник

Читаючи твори Пушкіна, ловиш себе на думці, що всі вони — результат на­тхнення. Вірші і проза письменника відзначаються такою простотою, що здаєть­ся — вони самі, без найменшого зусилля, лягали з-під його пера на папір. На­справді це зовсім не так. Геніальний поет Пушкін був і великим трудівником.

Якось Пушкін сказав, що більше любить вірші без плану, ніж план без віршів. Та разом із тим він вважав, що лише чітко продуманий план чи то невеликого вір­ша, чи поеми, п’єси, роману здатен надати твору повної художньої закінченості. І дійсно, ретельна підготовка, продумування і оформлення плану кожного свого задуму посідає дуже важливе місце у творчому процесі Пушкіна, складаючи за­звичай його початкову ланку.

Вже думав я про форму плану І як героя назову;

Тим часом цього-от роману Вступну довершую главу, —

зізнавався Пушкін у кінці першої глави «Євгенія Онєгіна». Цей роман у віршах поет писав вісім років. Твір виходив у світ окремими главами, і деякі критики того часу вважали, що Пушкін без будь-якої попередньої перспективи нанизує розділ за роздіїїом, переходячи від теми до теми. Та й сам поет наприкінці твору говорить:

Багато проминуло днів.

Відколи молода Тетяна І мій герой у тьмянім сні Враз появилися мені. —

І вітьного роману Іще не ясно бачив даль Я крізь магічний свій кришталь.

Цими словами він давав поживу критикам, але треба розуміти, що задум цьо­го твору був у тому, щоб показати і розкрити долю героя часу, ровесника самого поета. Звідси й особлива динамічність твору, адже особистість героя розвивалася одночасно з розвитком життя суспільства. Наявність у творі Пушкіна від самого початку роботи над ним чіткого задуму дало змогу поетові забезпечити цілісність і єдність його багаторічної праці. Цей роман сприймається читачем як твір, на­писаний одним поривом.

Пушкін добре розумів, що його новий твір обов’язково викличе інтерес у публі- їси і шквал критичних відгуків, а тому в кінці першого розділу іронічно зауважує:

Раз, двічі переглянув дбало.

Побачив протиріч чимало.

Та їх не хочу виправлять;

Цензурі хочу борг віддать І журналістам на поживу Метнути плід своїх трудів.

Іди ж до невських берегів.

Нове створіння, в мить щасливу І заслужи, як слави дань.

Тягар неправих дорікань!

Свідченням того, що Пушкін ретельно обдумував план кожного твору, є ком­позиційна стрункість усіх його віршів, поем, романів.

Усі його твори — це невтомна праця генія-трудівника, який відшліфовував кожну фразу, кожне навіяне натхненням слово. Натхнення і праця для поета не просто йдуть поряд, вони зливаються в щось цілісне і єдине.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 223 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz