ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Повість Гоголя «Шинель» - трагічна історія жипя маленької людини

Петербург Гоголя. (Петербург — це величезне місто, яке вразило Гоголя со­ціальними контрастами. Показна краса його пишних палаців і широких прос­пектів, багата публіка, що гуляє Невським проспектом — це ще не вся столи­ця. Поряд із красою і багатством жило місто дрібних чиновників, робітників у його нетрях на околицях, місто бідняків, жертв злиденності і визисків. Такою жертвою є герой повісті «ПІинель» Акакій Акакійович Башмачкін.)

Особливе місце повісті «ПІинель» у циклі петербурзьких повістей Гоголя.

1Вінцем творчості М. Гоголя стала поема «Мертві душі».

 

II

Історія створення повісті «ПІинель». (Якось Гоголь почув канцелярський анекдот про бідного чиновника, який довго мріяв про рушницю, ціною не­ймовірних зусиль придбав її і загубив цю рушницю на першому ж полюванні. Усі сміялися з цього анекдота, а у Гоголя ця історія викликала зовсім іншу реакцію: вона запала в душу письменникові і спонукала його до написання повісті «ПІинель».)

2.     Показ убогості дрібного петербурзького чиновника. (Гоголь своєю повістю «ПІинель» відсторонився від творів письменників 30-х років XIX століт­тя, які розробляли сюжет про бідного чиновника як мішені для насмішок. Акакій Акакійович Башмачкін, головний герой повісті «Шинель» — при­битий життям дрібний чиновник, який заробляє всього чотириста карбо­ванців на місяць і не може собі дозволити найнеобхіднішого. У його житті немає нічого, крім роботи. Письменник не сміється з героя, а співчуває йому.)

3.     Показ сатиричного узагальненого образу представника бюрократичної вла­ди Росії. (Генерал, до якого звернувся пограбований Акакій Акакійович, навіть не захотів вислухати нещасну людину. Гоголь не уточнює посаду ге­нерала, та це й не важливо. Важливо те, що такі «значні особи» були типо­вим явищем у бюрократичній владі Росії.)

III.     Гуманістичний пафос повісті «Шинель». (Покірливість нещасного Башмачкі­на в контрасті з грубістю «значної особи» викликають у читача не тільки по­чуття болю за «маленьку» людину, а й протест проти несправедливості в жит­ті, коли можливі такі приниження. Гоголь у своїй повісті розкрив проблему соціальних суперечностей у суспільстві, де панує нерівність між людьми.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz