ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Гумор у повісті Гоголя «Шинель»

Подпись: II.Тема «маленької людини» у повісті «Шинель». (Тему «маленької людини» Го­голь розкриває в повісті «Шинель» як велику проблему суспільного життя. Го­ловний герой твору — чиновник Акакій Акакійович — абсолютно беззахисна людина. Цей образ узагальнює долі людей, які «нікому не дорогі». Гоголь ви­ступає захисником цих «маленьких» людей, чиє життя сповнене страждань.) Загальний колорит повісті «Шинель».

1.     Іронічний опис «передбачуваності» долі Акакія Акакійовича. (Гоголь по­чинає повість «Шинель» сценою вибору імені новонародженого. Матері запропонували на вибір три імені: «Моккія, Соссия, або назвати дитину в ім’я мученика Хоздазата». Ці імена породіллі не сподобалися, і тоді «роз­горнули календар в іншому місці; випали знову три імені: Трифілій, Дула і Варахасій». Потім з’явилися «Павсікахій і Вахтисій». Було вирішено, що дитину назвуть батьковим ім’ям — Акакій. Оповідач іронічно зазначає: «Ми навели тому це, щоб читач міг сам побачити, що це сталося абсолют­но з необхідності й іншого імені дати було ніяк неможливо».)

2.     Доля героя — це сувора залежність від загальних умов життя. (Довічний титулярний радник Башмачкін зовсім непомітний у суспільстві. Іронічна тональність письменника змінюється. Йому шкода свого героя, який пере­творюється на механічного переписувача паперів. Гоголь із прихованим гу­мором пише про ставлення самого Акакія Акакійовича до роботи, що стала смислом його життя.)

3.     Духовне життя Акакія Акакійовича. (Духовне життя головного героя по­вісті «Шинель» бідне до крайнощів. Переживання, думки і почуття титу- лярного радника сконцентровані навколо дрібних службових обов’язків. І вдома він переписував папери, але вже «для власного задоволення». І знову читач відчуває жаль письменника за втраченим людським життям.)

ПІ. Завдання, які ставив перед собою письменник у повісті «Шинель». (Гоголь — великий майстер сміху. У багатьох творах він саркастично, іронічно висміює людські вади. Але у творі «Шинель» яскраво виступає співчутливий гумор. Він є засобом розкриття глибокого драматизму, який є і в образі головного героя, і в його стосунках зі світом.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz